Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sima olajcserénél mit kell...

Sima olajcserénél mit kell kicserélni?

Figyelt kérdés

A kérdésemet pontosítva.

Most akarom lecseréltetni a kocsimban az olajat. Ha jól tudom, akkor egy sima olajcserénél le kell cserélni mindig az magát az olajat, az olajszűrőt és a levegőszűrőt! Vagy ezeken a dolgokon kívül ilyenkor le kell még vmit benne cseréltetni 15000 km-ként vagy egy évenként?

Csak azért tettem fel a kérdést, mert több autószerelőt meg akarok kérdezni, hogy mennyiért cserélné le olajat! Meg akarom nézni, hogy ugy jönnék-e olcsobban ki hogy ha én viszem a szettet és cserélje csak ki az alkatrészeket vagy ha ő rendeli meg!

Válaszokat előre is köszönöm!


2011. márc. 31. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen jól tudod olaj cserekor olajszűrőt is kell cserélni levegőszűrőt nem feltétlen nézd meg mennyire piszkos de 2 évente illő azt is cserélni.

Azt hogy mennyiért cserélik az olajat függ a szerelőtől bár nem tudom én mindig magamnak cseréltem bár szerintem a saját olajukal olcsóban cserélik ami álltalában elf vagy castrol 10w-40.

Ha mégis te vinnél olajat ennél olcsóban nem valószinű hogy megkapod máshol is+1200 szálítási költs: [link]

2011. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy kis off: 38000nél mit kell? Olaj, olajszűrő, gyertya, levegőszűrő van még vmi?
2011. márc. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Üzemanyagszűrőt se árt,főleg,ha dízel. Fékbetét, tárcsa,fékcső,ékszíj ellenőrzés, és szükség esetén csere.
2011. márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a kocsin minden okés, tehát csak olajcsere lesz, akkor ami cserélendő:

-olaj

-olajszűrő

-légszűrő

-pollenszűrő (ha van)

2011. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 T5- ***** válasza:

Olajnak nincs köze a levegőszűrőhöz, meg a pollenszűrőhöz és a többihez. Most az más kérdés, hogy adott szervízinterrvallum végén a szervízkor mik kerülnek, cserére.

Sima olajcsere tehát:

-Típusspecifikus olaj

-Olajszűrő

-Leeresztő csavar tömítés (ha van)


Ő olcsóbban be tud szerezni mindent...

2011. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, nagyban megkönnyítettétek a döntéshozatalt!

Még egyszer köszönöm!

További szép estét kívánok mindnekinek!

2011. márc. 31. 21:41
 7/7 anonim ***** válasza:
19.41 helyes.
2011. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!