Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni elsőnek, ha letettem a jogsim és még nem vagyok magamban biztos. Olyanra gondolok, amihez olcsó az alkatrész is, pl. : trabant 1.1, lada niva?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ezeket ne vegyed, mert benzinfalók, meg gyakori a meghibásodás, szerelheted állandóan!


Vegyél japán kisautót, daihatsu-t, toyotát.


Tök igénytelenek, alkatrész is olcsó hozzájuk.


Rájuk se kell néznie a szerelőnek, és a legnagyobb hidegben is megbízhatóak.

2011. ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

lada nívát vegyél! Nem árt ,ha kicsit megtanulod szerelni is.Én sokkal jobban becsülöm azt amihez 2 csavarnyúzóval odaálsz és megcsinálod minthogy veszel 1 űberszuper autót amihez csak laptopal lehet közeledni.

Vegyél csak ladát 2107est pl és azt hajtsd szerelgesd.


Nekem a sógorom autószerelőként 3 mas golfot ajánlott.

2011. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

szerinetm a legjobb választás chevrolet lenne (lacetti vagy bármi). sokan fikázzák, de azért mert nem értenek hozzá. bűn olcsó bele minden cucc, jó minőségű, kényelmes, olcsó a fékbetét, szűrők stb, nem zabál sokat, jól tudnád használni, ha kicsit elönti a trágya az agyad lehet nyomni is neki... sztem ez egy ideális autó, és nem csak kezdőknek, régi s zarokat sztem ne vegyél, nem éri meg..

it egy pl: [link]


vagy nézz toyotát... dájáccsuról nincs tapasztalatom, de nem mai kocsi, amiket linkelt az előző

reagálj vmit pls

2011. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha nem hosszú távra akarod akkor szerintem ladával kezdj, én azzal tanultam meg rendesen vezetni majd golf-ra váltottam, jelenleg opel astrával nyomom, azt is könnyen lehet szerelni és alkatrész sem olyan vészesen drága. Ladával azért jársz jobban mert nagyon egyszerű a szerelése szinte minden bontóban tucat alkatrészt kapsz hozzá
2011. ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
66%
Egyet értek 12:26. Nekem is egy 1200-es zsigám volt 27 éves. azon tanultam meg vezetni. Szegény autó mit kapott tőlem (garambol, mindenféle földút stb) Volt egy elég komoly balesetem és szerencsére megúsztuk és ez nagyrészt a normális minőségű (anyag vastagságú) kaszninak köszönhető!! Szerintem zsigulival érdemes kezdeni igaz sokat kell szerelni ha idősebb, de legalább megbecsülöd és utána nem fogod gyilkolni. plusz fejleszted a tudásod és ha baj van nem kell rögtön szerelőhöz menni... spórolsz egy kicsit. Ha a zsigát töröd az sokkal olcsóbb mint egy modernebb. Jó persze nem arra kell gondolni, hogy úgyis össze fogom törni, de benne van a pakliban.
2011. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

suzuki swift-et

kötelező szerviz meg tankolni kell

fogyasztása jó

vételár príma

fentartás sz@aré H@gyé

alkatrész nem drága és nem robbanik le minden sarkon

2011. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

csatlakozom.

suzuki nagyon olcsó és jó 2-300 ezer ft MÁR KAPSZ)

vagy ha 100 ezerrel többed van akkor skoda felicia, opel f astra

2011. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az opel f astra-ról nem hallottam jókat. Igazából kezdő kocsinak gondoltam 2-3 évre. Nem vagyok valami nagy szakértő a témában, azért kérdezek tőletek. Pl. azt vágom, hogy az automata váltó hogy működik és miért tud úgy működni, a kocsi alkatészei mire jók, szervó, a motorban történő dolgok, de hogy melyik típusó kocsihoz melyik alkatrész menniy, mely alkatrészek mely típusnál hogy kopnak, szóval ezekben nem vagyok járatos. Aki ajánlotta a chevroletet, annak még annyit, hogy köszi tesó az ajánlást, mivel koreai a márka, így tényleg ne mlehet rossz az összerakása, csak kicsit drága első kocsinak. Az első válaszoló által ajánlott kocsit nem nagyon ismerem. A ladát mindig bütykölni kell, nem? Bár a fogyasztása még tanulóautóként is nagy. Még írjatok, ha van ötlet, részletes infó alkatrészről, igénytelen jellegről, kocsimárkáról. Eddigi válaszaitokat is köszönöm!
2011. ápr. 2. 21:16
 10/16 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzt akarsz rááldozni? Mennyire fontos a megbízhatóság? Vinnél másokat is rendszeresen? Mennyire tudnád magadtól szerelgetni, mennyire akarod? Mennyire fontos a fogyasztás?


Hiába írják itt sokan hogy "otthon is tudod szerelni" azért ez így nem teljesen igaz. Csak akkor van így, ha valamennyire értesz hozzá, és vannak szerszámaid. Ez a "egy csavarhúzóval mindent megoldok" jól hangzik, de azért a valóság más. Egy teljes krova készlet, csavarhúzó készlet, nyomaték kulcs, különböző hajtószárak kellenek, csillag kulcs készlet, villás kulcs készlet minimum. Nem árt egy akna, vagy egy tisztességes autó emelő sem, amire rá tudsz állni szerelni.


Aztán kell némi tapasztalat a komolyabb dolgokhoz, sőt még a legegyszerűbb dolgokhoz sem árt valamennyi tapasztalat. Vannak valóban olyan dolgok amiket egy csavar fog, de azért ezek a ritkábbak (lámpa, kapcsolók, stb...). Aztán van sok olyan művelet, ami hiába hogy egyszerű, mégha tudod is elvben műszer hiányában nem tudod megcsinálni.


Ezek alapján a "megszerelem otthon" tételt ezek fényében nézd, hogy amikt felsoroltam azok közül mivel rendelkezel.

Sajnos a szerelő ugyanannyit fog kérni akár a 20 éves kocsit tolod oda neki, akár a szalon újat. A különbség hogy a régebbi kocsikat el tudod vinni haverhoz, sufni szerelőhöz, aki így olcsóbban csinálja. De a hivatalos szerelőknél egységár van.


Amit én ajánlanék úgy általánosságban:

- nem túl drága (200e-600e), kis motoros (1.3-1.6 max), kis méretű egyszerű kocsi, amihez minden olcsó. Ez már behatárolja hogy a fogyasztása 8 és 10 liter körül lesz, ennél lejjebb vinni ilyen feltételekkel nehéz, de valamit valamiért.


Konkrétan: II, III Golf, astra f, suzuki stift


Régi japánt nem vennék, mert hiába japán, az idő sajnos a japánokon is fog, ha tetszik ha nem. Minél öregebb annál nagyobb az esélye hogy szerelni kell, és az alkatrész drága.


6-7 éves japánt viszont minden további nélkül, de az már következő árkategória.



Sok autót nézz meg mielőtt egyet megveszel, és vétel előtt feltétlenül vidd el szervízbe állapotfelmérésre, és ha lehet szakit is vigyél magaddal.

2011. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!