Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babettába 50-50% benzin-E85?

Babettába 50-50% benzin-E85?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mivel iszonyatosan emelkedik 2011 eleje óta a benzinár, ezért már 4 liter üzemanyag is 200 ft-tal olcsóbb, ha 50-50%ban keverem a benzint és az etanolt, mintha tiszta benyát vennék. Megéri-e ezt a 200 Ft-ot a "szenvedés"? Az egyveleg keveredését 2T olajjal már próbáltam (szintén felesben), és 2 hónap alatt sem vált szét, nálam meg 3-4 hét alatt elfogy 4 liter. Azt hallottam, hogy lassabban melegszik üzemi hőmérsékletre, mint benzinnel. Igaz ez? (Hallottam, hogy karbi úszószint állításra is szükség van, de az nem gond, perpill nincs jól beállítva, mindenképp be kell.) Szóval megéri-e?

Esetleges tapasztalatok?

Előre is köszi, fontos!


2011. ápr. 16. 15:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mivel nem igazán kell vele "szenvedni", csak tankolni bele, és használni, meg figyelni, mit vált ki, ezért azt javaslom, hogy próbáld ki. Nagy baj biztos nem lehet belőle, a benzin és az etanol két rokon vegyület ezen a téren (a sima benzinben is van 4% etanol, és az etanolban is 15% benzin).
2011. ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Valamivel nagyobb fúvókára lesz szükséged.
2011. ápr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
felesbe nem kell bele nagyobb főfúvóka... tiszta etanolnál lenne rá szükség.
2011. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha tiszta etanollal hajtod akkor dúsítani kell a keveréket. Egyrészt az alapjárati levegőcsavar kicsit becsavarásával másrészt a súbertű áthelyezésével hogy több benzint kapjon max fordulaton is.


Ha 50 50 be használod akkor erőtlenebb lesz a motor szegény keveréket fog kapni benzines beállítás mellett.

ha úgyis beállítod akkor miért nem próbálod meg 100 % etanollal.


Ismerős vett 1 trabantot 100% etalolt töltött bele. Alapjáraton fuldoklott visszaesett az ereje nem ment mert szegény keveréket kapott. utána beállította a karbit és láss csodát ugyan olyan mint ha benzint rakna bele.


Próbáld ki megéri.

2011. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én is azzal jártam meg is szívtam mert 2x többet evett, úgyhogy amennyi a haszon, annyi a veszteség..
2011. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Jönnek a vészmadarak a totalcar népítéletből... Kétszerannyitevettmegnepróbádmernekedsefogmennimernekemnemmentmegsokatzabált...

Most egy 50 köbös karburátoros babettáról van szó, nem egy számítógép vezérlésű közvetlen befecskendezéses űrhajóról.

2011. ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok, és Babettám van.
2011. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
tehátte most 4 hét alattt spórolnál 200 ftot az évente nagyon komoly 2600 Ft hát ezért biztos megéri
2011. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Van akinek az a 2600Ft is pénz. Sokaknak babettára van pénze, nem X5-re.
2011. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a 100%ot azért nem próbálom meg, mert ahhoz teljes tömítésgarnitúra-csere kéne, az meg ca. 5-6000 ft. És igen, van akinek a 2600 ft is pénz (főleg 2 literes fogyasztás mellett), mert máris ~200 km-rel többet tudok motorozni ugyanannyi pénzből :)


Egy 16 éves babettás srác

2011. ápr. 16. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!