Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alkalmassági vizsgálat miből áll?

Alkalmassági vizsgálat miből áll?

Figyelt kérdés

Lehet nem a legjobb kategóriába tettem fel a kérdésem, ezért elnézéseteket kérem!


Az érdekelne hogy miből áll egy B kategóriás orvosi alkalmassági vizsgálat? 17 évesen ez kb mennyibe kerülhet?

Illetve ha háziorvos ír beutalót szemészetre/fülészetre...stb-re és az autós iskolában bemutatom őket, akkor elfogadják-e ezt így mint alkalmassági?


2011. ápr. 18. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Kitöltesz egy papírt, amit ad a doki. Rajta kérdések lesznek arról, hogy szedsz-e rendszeresen gyógyszert, van-e krónikus betegséged meg ilyenek.

Utána általában meghallgat, valahol EKG-t is csinálnak, vagy kérnek vizeletet is (nekem utóbbi kettő nem volt).

Szemészhez nekem el kellett mennem a vizsgálat előtt, mert szemüveges vagyok (amikor kértem az időpontot, rögtön kérdezte az asszisztens, szemüveges vagyok-e, mert ha igen, menjek el az orvosomhoz papírért). Fülészetre meg máshová nem kellett menni.


Az, hogy mennyibe kerül, az meg van határozva, nem kortól függ. Nekem 6500 volt, ha jól tudom az ár 6 és 7000 között van.


Beiratkozáskor nekünk már vinni kellett az alkalmassági papírt, így szerintem a vizsgálat időpontját ahhoz igazítsd majd, hogy addigra a papír meglegyen.

21/N

2011. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már be vagyok iratkozva. Kressz vizsga előtt kell leadni az orvosit; de igyekeznék spórolni vele.


Szemészetes témáról még azt kérdezném, hogy ha valaki színtévesztő akkor azt ki se vizsgálják vagy valami?

Mert nem mindegy hogy az a sárga most piros v. sárga.

2011. ápr. 18. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma intéztük. 5eFt, egy papírt kitölt, megkérdezi minden oké? Hápeerszehogy! És annyi. Kb 3 perc.
2011. ápr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Orvosa válogatja. Ha nagyon alapos az orvos, akkor elküld vérvételre, szemészetre, stb stb stb... Ha nem annyira alapos az orvos, akkor vérnyomásmérés, meg táblaolvasás a rendelőben... Ha abszolút lesz@rja, akkor be sem kell menned a rendelőbe, csak fizetni.
2011. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 20. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!