Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 4 sebességes...

Simson S51 4 sebességes váltót hogy kell beállítani?

Figyelt kérdés
A porlasztó alatt van egy anyacsavar és a mögött lehet állítani elvileg. Sehol nem találtam leírást, hogy hogyan kell beállítani. Blokkhúzás előtt jól be volt állítva, minden fokozatot megfelelően bevett. Miután összeraktam, próbálgattam beállítani, de valahogy nem jött össze, ha azt akarom, hogy a négyest bevegye, akkor az egyest kidobja, hacsak nem lépek a váltókarra, illetve össze-vissza veszi be a fokozatokat, hol beveszi a 2-est hol nem. A 3-as után a négyest mindíg simán beveszi. Valaki tudna valamilyen leírást, vagy tippet adni, hogy hogyan kell beállítani? Előre is köszi!
2011. ápr. 21. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Egy ilyen anyán kell állítani, ezen van 2 bemarás, célszerű lenne gyártani hozzá szerszámot, kb 10 perces munka, de egy vékony csavarhúzó is megteszi.

Úgy emlékszek, hogy ha befelé tekered, akkor negyedik felé tolja a vonóék tengelyt, ha kifelé, akkor pedig az egyes felé. Viszont úgy is el lehet állítani, hogy fajinul vegye az az első 2-3 sebességet, de akkor negyediked nem lesz. Az arany középutat kell megtalálni.

2011. ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, eddig én is eljutottam. Azt hittem, hogy van ennek valami gyári értéke, hogy mennyinek kell lennie. Már kb 8x körbetekertem mindkét irányba, elsőre jónak tűnik mindíg, elmegyek egy próbakörre, és kiderül, hogy valami mégsem kerek, mert nem veszi be a fokozatokat, fölé vált stb.
2011. ápr. 21. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=mypRPk5RIY8


Ebben a vidiben benne van a beállítás folyamata.

2011. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha budapesti vagy akkor írj magánban!

5 éve simsonokkal foglalkozom!

Szívesen segítek neked!

2011. ápr. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem pesti vagyok.


Ez már a második blokkom amit felújítottam, a másiknál be tudtam állítani mindent, de az már kb. 2 éve volt, nem emlékeztem pontosan, hogy hogyan kell. Úgy emlékszem, hogy a linkelt videó alapján állítottam be a másik blokkon is 46,6mm-re, de valamiért ennél nem akar jó lenni, hiába állítom be erre az értékre, csak rosszabb, mint amikor találgatásra állítottam :S

2011. ápr. 22. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!