Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség egy 63Ah-ás és...

Mi a különbség egy 63Ah-ás és egy 74Ah-ás akku között? Fogok-e tapasztalni jelentős különbséget?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 16:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A Motrio aksikról tapasztalatok? köszi a válaszokat!
2011. ápr. 26. 16:06
 2/16 anonim ***** válasza:
A különbség a kapacitásukban van. Egy 63 Ah-s 63 órán keresztül tud 1 A-t leadni vagy egy órán keresztül 63 A-t: pontosabban a leadott áramerősség és az idő szorzata 63 Ah (szabványos mérési ciklusban, teljesen feltöltött akkunál). A 74 Ah-s kapacitása nagyobb, ott a szorzat értéke értelemszerűen 74 Ah. Nagy különbség nincs: a generátor tovább tölti, a feszültségszabályzó később "enged el". Arra kell csak figyelni, hogy ne legyen sokkal nagyobb a kapacitás, mint a gyári, mert akkor a generátor teljesítménye kevésnek bizonyul, az akku sosem lesz teljesen feltöltve. Télen tud csak igazán kijönni a különbségük: hidegben csökken a kapacitás, ráadásul több fogyasztót kell működtetni és olyankor a 74-es akku egy kicsivel könnyebben veszi az akadályokat, nem annyira keservesen indít. A márkát viszont nem ismerem, nem tudok róla véleményt mondani.
2011. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi szépen a hasznos választ! jöhetnek még:)
2011. ápr. 26. 16:23
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!


A 74-es nagyobb, erősebb, jobb. Én azt venném ha a pénz (árkülönbség) nem számít. Mert a nagyobb az drágább. Ha eddig 63-as volt a kocsiban (és az a belevaló) akkor tedd bele nyugodtan a 74-eset, jobban jársz. Az én öreg Skodámban 100-as volt, és működött nem merült le. Önindítóval haza tudtam vele menni...:))

Viszont a márkát azt gondold meg, mert időtartamban sokat tud hozni a konyhára. Egy noname akksi (amit írtál márkát az szerintem az) lehet hogy három év után bedobja a törölközőt (ami egyébként szép teljesítmény, és nincs vele semmi baj) viszont az én Vartám (44AH-ás) most hatodik éves... Szóval lehet hogy a helyedben inkább kisebb teljesítményű ámde márkás akksit vennék, ami lehet hogy dupla annyi ideig bírja. Ugyanannyiból kijössz kb.

Üdv.

2011. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

idáig 74-es volt benne de gyárilag 55-ös van előírva...

2011. ápr. 26. 18:36
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem inkább vegyél egy márkásabb 55-öst. feleslegesen veszel erősebb akksit. Gondolom benzines autód van, és ha gyári akksi 55-ös volt, akkor miért vennél drágábbat?

Annyi előnyt jelent, hogy télen amikor hosszabb ideig nem használod az autót, akkor később merül le, illetve tovább képes kiszolgálni a rádiót, amikor a szőlőben kapálsz :)

2011. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszike:D

háát még gondolkodom...Mert 2 választásom van: vagy egy 63Ah-ás motrio 13 rugóért vagy egy 74Ah-ás Banner 16 rugóért. Ti melyiket vennétek inkább?

2011. ápr. 26. 21:39
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

nem szarakodnék ilyenekkel. Vegyél egy exide 55ah-sat és el van intézve. Az exide elvileg jó, drágább is ennek megfelelően, de annyival nem drágább mint amennyivel jobb. Télen sem veszít annyit a kapacitásából.


Ugyan nekem még nem volt szerencsém exide-t használni, de ha ez számít valamit, a vasúttörténeti parkban a kis kerti vasutat exide akkuk hajtják, és azt mondta ott az egyik srác, akár fél napot is elmennek egy töltéssel, ami azért szerintem nem rossz teljesítmény (gondolom ők sem véletlenül az exide-t választották).


Bármilyen akkut is veszel, amire nagyon figyelj, az indítóárama: ekkora áramot tud leadni indításkor, ez a legfontosabb mérőszám, mert hiába olcsóbb akár egy akku ha az indítóárama kevesebb, akkor nem sokat érsz vele, pont arra nem lehet használni, amire való lenne: indításra.

2011. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a Banner-re szavaznék!!
2011. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
rosszul tudtam...nem Banner hanem Hornet típusú!
2011. ápr. 27. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!