Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gondolkozok egy krossz motor...

Gondolkozok egy krossz motor veteleben. Amelyiket kineztem az 80 kobcentis 2 utemu honda. Az lenne a kerdesem hogy ennek a motornak eleg a leghutes?

Figyelt kérdés

Azert erdekel mert ha majd motroznek akkor eleg lenne-e a hutes es nem melegedne tul fol? Vagy ezeknel ki van szamitva hogy mit igenyel vizhutest vagy levegohutest? Ha nem lenne eleg akkor ugye gyarilag tettek volna bele vizhutest?

Bocsi a helyesirasi hibakert. Elore is koszi


2009. márc. 7. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy elegendő neki. Sok-sok gyári mérnök több évnyi munkája van a motorban, ők pedig értik a dolgukat. Ha nem lenne elegendő a léghűtés hőelvezetése, biztosan vízhűtéses blokkot építettek volna.
2009. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Végre egy crossos társ! Üdv!

Én yamahával nyomom, de nézd azért cross-hasnálat mellett a vízhűtéssel is sokszor gondjaim vannak és bizony le kell állni, ha kicsit "túlgyepálom" szerencsétlent.

Egyébként a hondák strapabíróak, csak annyi szemetet is lehet venni, hogy 10x nézesd át mielőtt megveszed, na meg ha fullcross kategória, akkor tisztában vagy azzal ugye, hogy azok üzemórásak és bizony nem kevés pénz fenntartani?? Ha tényleg úgy használod ahogy kell, azaz crossmotorként, akkor szépen 50 üzemóránként lb. rákölthetsz egy 100-ast sztem + a váratlan hülyeségek. Ha meg csak ökörködni veszed az erdőbe, szántóföldre, nos oké, akkor kicsit tovább bírja, de akkor is igen gondozásigényes. Milyen célból kell? Na meg 80 ccm??? Jó persze nem tudom a korodat, ismerek én is 6-7 éveseket és 80 ccm-rel nyomják, de sztem te nem 6-7 éves vagy. Majd meglátod, ha komolyabban akarod használni, az a 80 ccm nem lesz elég ... nem véletlenül kezdődnek 125-nél a kategóriák (jó, most komolyabbra gondolok, nem gyerekversenyekre).


Na hát szóval nehéz válaszolni anélkül, hogy tudnám mire kell neked, de ahogy mondtam, még a vízhűtés se mindig elég, egyébként oké, hondákat legtöbben strapás motoroknak tartják ...

2009. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az vagy valami ősrégi cr lehet vagy inkább 80 as enduro csak annyira amatőr még a gyerek hogy aminek magasabban van a sárvédője meg bütykös gumi van rajta akkor már crossznak nézi ! Lehet hogy mtx vagy valami crm re gondol.Ha pedig teli cross akkor én nem venném meg lehet hogy nem melegedne túl de az már nem a legjobb.A vízhűtésű az nagyon frankó nekem 25 ős dt ben mikor pörgött mint egy állat akkor is csak a vízhőfok a feléig ment fel.
2009. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

16 eves vok

Es azert nem vehetek nagyobbat mert nincs vizsgam sajnos es romaniaban elek, es itt csak asszem 18 evesen lehet csaazt a fajtat letenni. Amugy meg csak hobby celra kellene a faluban furikazni es egy kicsit hegyes helyen menni. Amugy 5 kapcsolasos.

2009. márc. 7. 14:00
 5/11 A kérdező kommentje:
A 3. valaszolo enduro motor de en inkabb terepre hasznalnam.
2009. márc. 7. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:
3 vagyok ! Az enduro amugy is erdőbe földes utakra való a crossz az meg versenyekre crossz pályára.Mi a motor típusa mint pl Honda crm 80 vagy Honda cr 80 vagy mi? Akkor tudok róla konkrét dolgokat mondani mire és hogyan lehet használni.Romániában is 50 esre kell lerakni a jogsit és külön vannak a cm3 ? Elvileg egy 80 asal kapnak el az is már nagy motor akkor meg mindegy hogy mekkorával mész ha úgysincs jogsid.Romániában olcsóbbak a motorok ?
2009. márc. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ebben a kategóriában nem annyira a vizsga a lényeg :-))


Nos ha pedig enduro, akkor okés, azzal nem lesz annyi bajod olyan használat mellett amit mondasz, na de sokkal előrébb nem leszel, hiszen a 80-ashoz is kell jogsi--- vagy nálatok nem ? Mert szántóföld , hegyek még oké, bár nálunk egyre durvábban büntetgetik most már ezt is, de azért a lakóhelyeden az úton ugyanúgy gondban leszek ezzel is.

Vagy rosszul gondolom? Figyelj, akkor lehet már egész jó kinézetű 50 ccm-eseket is venni, miért nem maradsz annál, ha ilyenre kell neked ? Csak mert ebből előbb-utóbb gond lesz sztem.

2009. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Terepre amúgy tökéletes az enduro persze, sőt, oda való, de se pályán se a közúton nem az igazi ....
2009. márc. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az egyik Yamaha dt 80 a masik Honda mtx 80 mindketto 80 kobcentis de 50 kobcentis papirokkal. Jah es itt sem olcsobbak a motorok mint magyarorszagon. En amugy hasznaltan vennem.
2009. márc. 7. 17:36
 10/11 anonim ***** válasza:
ne feledd, ha kihegyezett gépet veszel akkor 48/72órás dugócsere van, ami 20rugót jelent
2009. márc. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!