Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Romaniaban ha valaki 16...

Romaniaban ha valaki 16 evesen leteszi kismotorra a vizsgat (ugy hivjak atestat) akkor az mehete 125 kobcentis motorral mert azt olvastam valamelyik oldalon?

Figyelt kérdés
Ha lehet olyan irjon aki tudja biztosra de azert varom mas velemenyet is.
2009. márc. 8. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel Románia is az EU tagja, ezért magát a jogosítványt elfogadják itthon is. Amit viszont tudnod kell, hogy csak az abban feltüntetett kategória vezetésére vagy jogosult idehaza is. Ha az "M", akkor csak mopedet (50 cm3-ig) vezethetsz. Az életkor, amikor letetted a vizsgát mellékes.

Ha valamilyen "A" kategória van benne (72-es korlátozással A1, 182-es korlátozással Ak, korlátozás nélkül A) akkor ennek a méretnek megfelelő motorkerékpárt vezethetsz. A1-125 cm3-ig, Ak-250 cm3-ig, A-korlátozás nélkül.

Remélem segítettem.

2009. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kismotor az az M kategória. 125 köbcentis motor pedig már az A kategóriába tartozik bele, nem tudom pontosan milyen + jelzéssel. Tehát nem vezethetsz m kategóriás jogosítvánnyal 125-ös motort. A jogsit egyébként az egész EU-ban elfogadják elvileg.
2009. márc. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen:)
2009. márc. 10. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!