Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionokon általában hogy...

Kamionokon általában hogy vannak a sebességek?

Figyelt kérdés
Azt vágom , hogy van rajta felező és akkor "újraindul" a kör. De ahogy videókon elnézem össze vissza tologatják. Mármint úgy össze-vissza , hogy nem olyan sorrendben mint pl. egy autónál "H" alakzat.
2011. máj. 2. 14:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
33%
Sorba O.O
2011. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Megduglak Izabella!!! Ne zaklass!! :D :D
2011. máj. 2. 14:26
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát pedig tényleg sorba vannak. Van ahol ugyan úgy mint egy személyautónál (pld.Daf) 4 alsó,4 felső,felezve:16.

Vagy Scania pld. 3 alsó 3 felső felezve:12,de ott pld az 1-es(kis egyes)az a személyautó 2-nél van...

2011. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Általában a sebesség váltóban. elég hülye kérdés 100 féle sebesség váltó van a kamionokban.
2011. máj. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
"elnézem össze vissza tologatják" az csak ugy tünik! aki rutinosabban vált az nem nézi hogy hanyadikat rakja neki hanem hang alapján hogy most felfelé vagy vissza kell váltani. De a volvokban és a daf-okban van az a fajta válto amit elöttem is irtak hogy van benne 1,2,3 fokozatok (daf-ban 4 is) utána egy "kapcsolot" átkapcsolsz és visszateszed ugy mintha 1 esbe raknád de mivel átkapcsoltad a kapcsolot igy nem 1 es lesz ott hanem 4-es. remélem igy azért érthető nagyjábol
2011. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem én hogy mit mondasz utolsó!

http://www.youtube.com/watch?v=NlUk7WELJOQ&feature=BFa&list=..


Ezt a váltót értem is! És azt is értem / érzem hogy mikor kell fel és le váltani , hiszen vezetek motort is és autót is és hallom , hogy mikor kell le-fel váltani.

És akkor rengetegféle váltó van???

2011. máj. 3. 13:18
 7/13 anonim ***** válasza:

Tényleg, a Volvómban is ilyen volt mint a Dafban :-)

Öhm...lehet én nem értem, de mi az,hogy össze vissza? Amit belinkeltél,az gyönyörűen bemutatja a váltást. Egyébként van még pofozós váltó is,pld. Ivecoban.

De ez a videó alapján szerintem tök egyértelmű...

2011. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Írtam , hogy ezt értem!! Ez tök egyértelmű !


De itt van ez a videó. Ezt már nem értem. 10dik másodpercnél elöl van a váltó. 13dik másodpercnél üresbe húzza és visszatolja ugyan oda. És a felezőt sem kapcsolta át...


http://www.youtube.com/watch?v=DsWAiFumNJY&feature=related


Ugyan így a régi ikarus buszoknál...utazás közben elnézem , de nem igazán értem.

2011. máj. 3. 14:39
 9/13 A kérdező kommentje:
Jaaa már értem!!! Hát ez is ugyan úgy csinálja , mint az előző videóban!!! :D
2011. máj. 3. 14:43
 10/13 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 12:26" vok Örülök hogy megértetted, mert sajnos ez sok embernek nagyon bonyolultnak tünik, pedig valójában nagyon egyszerű.

2011. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!