Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a párom autóját vezetem,...

Ha a párom autóját vezetem, ami ugye az ő nevén van, és én töröm össze, fizet a biztosító?

Figyelt kérdés
2008. febr. 17. 09:01
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Ha Te vagy a hibás a balesetnél, akkor én úgy tudom, hogy a saját kocsitokat saját pénzből kell kifizetni(nem a biztosító fizeti), viszont a másik fél autójának javítását a ti biztosítótok kifizeti Neki.

Ha van casco a tieteken akkor valamennyit fizet a casco a tietekre is, azt nem tudom pontosan mennyit.

Remélem jól tudom:)

Azért vigyázz magadra:)

2008. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :) Közben kiderült,hogy nem adja oda,hogy vezessem...mert friss jogsis vagyok,az autó meg zsír új. :)

Pedig valahol elkell kezdenem...

2008. febr. 17. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:

hát igen ha ö nem segít az elsö idöben még nagymama korodban is bénázni foksz, most kell rutint szerezned.

és a biztoitó fizet ahogy az elsö emberke leírta mindegy ki vezeti. de ha esetleg egyedül vezeted és a rendör megállít akkor fel kell elvileg mutatni egy kölcsönadási szerzödést.

2008. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen igazad van, hogy valahol el kell kezdeni de ha a párod nem bizik meg benned akkor az nem szép tőle. Kezdetben menjetek ketten kocsikázni csak úgy valamerre kirándulni vagy akárhová és te vezess és így tudsz rutint szerezni és nem fog utána pánikolni. Igaz lehet,hogy lassabban fogtok majd haladni de nem az a lényeg, mond neki legyen veled türelmes és megértő mert lehet,hogy valaha ő is így kezdte.
2008. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Teljesen mindegy, hogy te vagy ő vezette az autót, ha a balesetet a másik fél okozta és elismerte, akkor a másik fél kötelezője fogja téríteni a károtokat. Arra figyeljetek oda, hogy a baleseti bejelentőlap jól legyen kitöltve, és ha ő okozta a kárt és el is ismerte, akkor ez is szerepeljen rajta! Más esetben a biztosító fogja szemlézni az autót és a kár alapján ő dönti l, hogy ki a hibás.


Ha te/ti okoztátok a kárt, akkor is mindegy ki vezette, ha van casco az autón, akkor fizet a biztosító. Ha nincs, akkor nem.


A párodtól valóban nem szép, hogy nem engedi vezetni... ő hogy tanult meg????

2008. febr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!