Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez jó stratégia? (autóvásárlás)

Ez jó stratégia? (autóvásárlás)

Figyelt kérdés
használtan kb 1 millió ft a kocsi. De ha 2db-ot veszek pár 100ezerért és abból a 2-ből összerakok 1 jót az jó módszer? sokkal olcsóbb megoldás szerintem
2011. máj. 15. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Két hasonló korú használt autónak hasonló bajai lesznek. Nagy valószínűséggel a kopó alkatrészek közül egy csomót cserélni kell, nem beszélve a befektetett munkáról, ami megint csak nem kevés...

Szerintem ott leszel, ahol a part szakad!

2011. máj. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb, csak nem feltétlenül jobb. Nagy szakértelem kell hozzá, hogy két olyat válassz, amiből ki lehet hozni egyet, illetve össze is tudd ezeket építeni otthon. Ha ugyanis ehhez is műhelybe kell vinned, nem sokat nyersz vele, sok pénz megy el a munkadíjra. Ráadásul ahhoz, hogy ne kelljen a papírokkal szenvedned, az szükséges, hogy az autó főbb részegységei egyazon járműből származzanak. Vagyis olyan donor kell, amiből a motort és a karosszéria nagy részét is tudod használni. Ha meg ez a kettő megvan, akkor már csak apróságokat tudsz a másik autóról használni, ráadásul ahogy előttem is írták, megvan az esély rá, hogy azon sem jók ezek az elemek. Például a motor jó az egyik autóban, a karosszéria eleje is használható (és ott van a vázszám). Ez esetben a másikból a küszöbök, a padlólemez, illetve a sárvédők jöhetnek szóba, mint csereelemek, hiszen a legtöbb autón ezek porladnak el először. De ahogy az eredeti autón elrohadtak, ugyanúgy elrohadhatnak a donoron is... Arról nem is beszélve, hogy az olcsó, pár százezres autók nagy részének semmiféle papírja nincs, vagy ha mégis van, akkor rendezetlenek a tulajdoni viszonyai vagy épp valami más nehezíti meg a forgalomba állítását.
2011. máj. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
végül is úgy gondoltam, hogy egy kicsivel drágább jó állapotút olyan hibával amiben a donorban jó. fényezés, karosszéria nem lényeg mert van a családban akinek ez a szakmája, meg autó szerelő haverok is dögivel vannak. én is ezen a téren fogok elhelyezkedni
2011. máj. 15. 23:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Marhaság. Naiv és tapasztalan vagy.

Ami nem baj,mindenki így kezdte csak akkor fogadd is meg a rutinosabbak jó tanácsait ha már kérdezel.

Egymillás verdát egy milláért kapsz nem pedig "párszázezerért" amiből mindjárt kettőt is vennél.

Ez nem Tescós egyet fizet,kettőt kap!

Aztán olyan a mesében nincs,hogy mondjuk az egyiknek a motorja másiknak a váltója,futóműve lenne hibátlanul jó.

Még úgy sem "okosság",hogy az egymillás forgalmis verdához veszel egy jobb állapotú angolt ötszázért mert akkor másfélért (plusz visszafizethetetlen haveri szívességekért) van egy relatív jó egymilliós kocsid meg halomnyi alkatrészed aminek a tizedét felhasználtad,a tizedét talán el tudod adni,a többi meg csak a helyet foglalja és pakolgatod míg kacattá válik pár év alatt.

Sokkal egyszerűbb és főleg olcsóbb egy ténylegesen jó állapotú autót keresni esetleg töröttet felépíteni.

2011. máj. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaza van ez előttem szólónak, inkább vegyél drágábban egy tényleg jót, mint 2 roncsot
2011. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy veszel egy töröttet aminek vannak magyar papírjai, meg egy ugyanolyan színű, típusú, motorú osztrák vagy német papíros kocsit és vagy a papírokat hozzáigazítod, vagy a törött kocsit megcsinálod a jó német papíros kocsi alkatrészeivel
2011. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2011. máj. 16. 14:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Olcsobbnak talan meg olcsobb is, de nagyon sok energia es ido.

Van sok olyan kopo alkatresz amit pedig nem is tudsz attenni egyikbol a masikba.


Ha szeretned megtanulni a szerelest, akkor ez egy jo allatorvosi lo lesz erre. Ha hasznalni akarod a kocsit szivasok nelkul, akkor errol lebeszelnelek.

2011. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!