Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyibe lenne egy komplett...

Menyibe lenne egy komplett motoros ruha?

Figyelt kérdés
Pontosan mik kellenek (kesztyű bukó stb...) egy komplett szereléshez. Egy Yamaha R1-et szeretnék venni jövőre csak még nincs jogsim rá. És hogy ez mennyibe fog kerülni körölebül? Ilyen motornál nem sajnálom a pénz ilyen dolgokra, mert ezzel a motorral már nagyot lehet esni :S.
2011. máj. 19. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sisak, maszk, gerincvédő, protektoros dzseki, protektoros nadrág,csizma, protektoros kesztyű, vesevédő. Árak nagyon váltózóak, de egy R1eshez ne gagyit vegyél. (ez életed múlik rajta)
2011. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jó választás,én is ilyen motort néztem csak 20 éves vagyok és apukámék nem támogatnak nagyon a motoros jogsiba

Múltkor voltam a Yamaha márkakereskedésnél

Egy komplett bőrruha,ami tartalmazza a protektorokat is körülbelül 200-250 ezer között van

Egy motoros cipő/csizma:40-50Ezer

Kesztyű:10Ezer

Egy jó bukósisak meg szintúgy:50-80 ezer között,persze van 100 felett is

Tehát nagyjából csak ezek kellenek,motor színéhez választott ruhaszín,és te leszel az ISTEN


Alsó hangon ha normális öltözetet akarsz,nem a leggagyibbat de nem is a legjobbat akkor számíts mindennel együtt :


Minimálisan 350.000 Ft-ot

Maximálisan kb 500.000 Ft-ot

2011. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az életem is múlhat rajta nem is sajnálnám rá a pénzt. Hát én 19 vagyok és jövő augusztusba szeretném elkezdeni a korlátlan motoros jogsit. Meg addigra végzek az iskolával. Már 16 éves korom óta gyűjtök erre a motorra. Szerelem első látásra ez a motor. :)
2011. máj. 19. 14:06
 4/11 A kérdező kommentje:

De bunkó vagyok elfelejtetem meg köszönni bocsi!

KÖSZÖNÖM AZ INFORMÁCIÓKAT!

2011. máj. 19. 14:07
 5/11 anonim ***** válasza:

itt nézz szét:

www.kepesmotor.hu

itt viszonylag negyed-fél áron megtudod venni a felszerelést, akár újat is

egyébként az R1-es az elég jó motor, kényelmes is, viszonylag de én sokkal inkább az R6-ost ajánlanám

ha gondolod kifejtem bővebben is a véleményem, de most nem írok többet

2011. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Maximálisan kb 500.000 Ft-ot"


ez nem egészen így van, múltkor láttam egy arai sisakot, 270-280 ezerért, és az olyan ruhát amikor a kabátrész egybe van a nadrággal cirka 330ezerért

2011. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

először is nem kellene r1-est venned első motornak!

másodszor pedig 250ből bőven megvehetsz mindent (és nem gagyikat)

2011. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én vagyok a kifejtős

az, hogy külsőre tetszik egy motor, még nem jelenti azt, hogy az való neked, és közel sem biztos, hogy tetszene neked az a motor miután kipróbáltad

egyébként leírom egy olyan átlag motoros véleményét az R1-ről, mint amilyen én vagyok:

tehát ez a motor kényelmes amikor ülsz rajta, a hangja nagy, a kanyarokban profi kéz alatt sok-sok év tapasztalat után rajta marad az íven, de egyébként ha nem akarsz 300-al száguldozni akkor az ereje kihasználhatatlan

akkor is kihasználhatatlan az ereje, ha 200 fölött nem akarsz úgy gyorsulni hogy gázadásra egykerékre álljon

én teljesen fölöslegesnek érzem ezt a nagy erőt túrázásra, motorozgatásra, de még sportolásra is csak a legprofibbaknak való kizárólag pályára

ellenkező esetben tehát ha nem vagy ügyes csak idő kérdése, hogy mikor borítod magadra a motort

én az R6-ost ajánlanám, de csak azután vedd meg, miután mentél vele jópár kört, bár én azt is erősnek tartom, de ennyi azért kell egy rendes gyorsuláshoz, bár 200 fölött egy kicsit lomha már és 250? körül van a vége is úgy gondolom, hogy ez bőven elég és nem kell 200-al menni sem, mert a legdrágább ruha sem véd különösebben a csúszáson kívül semmitől, gondolj bele, mivan ha "repülsz" egy kicsit a levegőbe? én 30 centiről estem rá a térdemre, azóta se rendes a járásom...

még egy gondolatot hozzáfűznék néhány sorral feljebbi mondandómhoz: egy motor nem lesz attól jobb, ha erősebb, sőt erre van rengeteg ellenpélda is

pl én mentem most az új cbr600f-el külsőre nem tetszik, de amit nyújtott motorozás közbe... én még életembe nem mentem ilyen jó motorral, de az első lámpáját én bűnrondára sikeredett gsxr koppintásnak érzem, de ettől függetlenül ha lenne rá pénzem, az lenne az első hogy megvegyem az új cbrt, mert amit nyújtott az rendkívüli volt

üdv

2011. máj. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
El mondhatod hogy miért ajánlod a R6 az R1 helyet :)
2011. máj. 20. 11:30
 10/11 anonim ***** válasza:

már leírtam, de úgy látszik, hogy nem vetted a lapot

egyszóval az ereje túl sok, mindenben drágább mint a 600-as de nem feltétlen nyújt nagyobb élményt, sőt

egy motor attól nem lesz feltétlen jobb, hogy minél erősebb

és mint írtam, nagyon sok tapasztalat kell mind a kettőhöz, de a 600as sokkal könnyebb eset

egyébként a 600ast sem fogod sosem kimotorozni

2011. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!