Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Twingo eszi a Castrol olajat?

Twingo eszi a Castrol olajat?

Figyelt kérdés
1 hónapja voltam olajcserén és a max szintről jó egy ujjnyival kevesebb olajszintet olvasok most le. Mondta is a szerelő, hogy az opelek eszik a Castrolt, én is azt töltettem bele, ezt a magneticos 10W40-et. Nem egész 4 liter ment bele, most a maradékot is beletöltöttem, figyelni fogom most már jobban. Egyébként a benzin fogyasztásom 5,5-ről 4,4-re csökkent. Ez azért lehet mert több motorolaj fogyott? Mit tanácsoltok? Előre is köszi az érdemi válaszokat.
2011. máj. 21. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

AZ Opelek nem eszik a Castrol olajat miként a Fiatok sem a Repsolt vagy Suzukik a Motult....

Az olajfogyás nem márka és autótípus függő.

Ellenben a motor kopásával egyenes arányban nő az olajfogyasztás.

No és persze "okostojás" szerelők szeretnek "villogni" laikusok előtt,nagyzolni a mestereiktől elhallott marhaságokat pufogtatva.

8-10 000 km,tehát két olajcsere közt egy kilónyi olaj "eltűnése" (elégése) normálisnak számít.

Nem írtad mennyit mentél egy hónap alatt.

Twingóba nem teszünk Castrol Magenticet,harmadannyiért is van olyan jó minőségű (bár nem akkora nevű) olaj.

Persze a szerelőnek nem áll érdekében a Te pénztárcádon spórolni.

A fogyasztásnak SEMMI KÖZE az olajfogyáshoz.

Ellenben a lábadnak és rutinodnak annál több.

"kövér gáznál" zabál az autó,ha viszont úgy nyomod mintha tojás lenne a talpad és a pedál közt (nyers és nem akarod szétroppantani) akkor ott az egy liter ....

Ha sosem fékezel állóra még dugóban sem (persze lehetőségekhez mérten) az is rengeteget jelent. Egy álló autó megmozdítása sokkal több üzemanyagot emészt fel mint a gurulásban lévő tovább lendítése.

Szerintem.

:D

2011. máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
jól leírta az első
2011. máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elígazítást elsőnek. Laikus vagyok valóban, az olajfogyás "nemokozta" fogyasztáscsökkenés összefüggése akkor már tisztázott számomra. A twingóval pedig kb. 1000 km-t tettem meg az olajcsere óta, ezért nem értem miért van kb egy ujjnyival kevesebb olaj a jelzőpálcán. Amikor beletöltötték megnéztem a pálcát inditás előtt és maxon volt. Amúgy 10000 Ft volt az olajcsere (4 liter Castrololaj,olajszűrő, betöltés), eddig mindig csak többet fizettem (15ezreket). Mégegyszer köszönöm a választ és majd figyelem a pálcát.
2011. máj. 21. 10:57
 4/8 lodarazs ***** válasza:

Az elmélet és a gyakorlat sokszor nem fedi egymást. Az első hozzászólónak csak általánosságban van igaza.

Egy jó minőségű olajtól csökkenhet a fogyasztás is, bár nem 1 literrel, ahogyan a kérdező írta, mivel csökken a dugattyú "súrlódásából" adódó teljesítményveszteség. Opelek minden fajta olajat esznek, nem csak a Castrolt. Viszont vannak autótípusok, amelyek új korukban is fogyasztanak bizonyos típusú olajat. Egyes Nissan típusok pl. a Castrolt jelentősen fogyasztják, viszont Mobil 1-et abszolút nem.

2011. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 T5- ***** válasza:

Annyit fűznék hozzá, hogy nézz rá és alá a motornak. Keresd, hogy nem dolgozza-e ki valahol az olajat, mert bizony találkoztam már olyannal, hogy elöregedett, repedt gumicsőnél, karter tömítésnél előszeretettel kidolgozza magából. Főleg azoknál a kisebb motorral szerelt példányoknál, ahol a teknőbe nincsenek terelők gyárilag, ott olyan erővel vágja neki a tömítésnek az olajat, hogy egy idő után megeszi.

Szóval keress olajfolyást, tömítetlenséget. Én a helyedben egy délután le is mosnám, hogy lássam, hol kezd el nedvesedni. :-)

Milyen motor ez egyébként?

2011. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy 10 éves renault twingo expression 1149 cm3,8V, 58 LE,

84ezer km-rel

2011. máj. 21. 11:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a kocsi 5 éve van nálam és 38ezer km-rel vettem. A jobb féltengelyen és egy felső holtpont jeladón kívűl más hibája nem volt. Nagyon vigyázok rá, szeretném ha még sokat mehetnék vele úgy hogy ne legyen vele probléma. Ezért "ijedtem" csak meg most ettől az olaj dologtól. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2011. máj. 21. 11:26
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
Én a twingót nem nevezném autónak. Inkább trabantot vegyél az csak annyit eszik amennyit kell (2T) beletöltesz a benyába
2011. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!