Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem irattam át egy autót,...

Nem irattam át egy autót, kivonták a forgalomból, de nálam van a forgalmi, rendszám, törzskönyv, adásvételi. Így eltudom adni simán adásvételivel? Mert megvennék, csak nem tudom hogy ez szabályos-e?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne szabályos? Megegyezel a vevővel, ki fogja fizetni a dupla átírás költségét, és mehet a dolog.
2011. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! És sima adásvételit irhatok róla?
2011. máj. 26. 18:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ballagjatok be együtt az okmányirodába, és szépen el is intézhettek mindent.
2011. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi!
2011. máj. 26. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Minden további nélkül eladhatod,az új tulaj majd forgalomba helyezi.

Őt már nem érintik azok a dolgok (átírás elmulasztása,súlyadó nem fizetés,lejárt műszaki,felmondott KFB. stb.) aminek szankciójaként kivonták a kocsit.

Tehát igen,szabályos.

:p))

2011. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hello

Köszi szépen a választ.

2011. máj. 28. 12:11
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak még egy kérdés,Ha eladom akkor az uj tulajnak az én nevemre is át kell iratni az autót vagy akkor elég már csak az ő nevére?
2011. máj. 28. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak az saját nevére.

Viszont a Te átírásod költségét Neked postázza ki az okmányiroda a NAV bevonásával tehát azt kalkuláld bele a vételárba és tedd félre,nem tudod elbliccelni.

A "kettős átírás" pedig csak duma régebben csak akkor engedték átíratni az ilyen kocsikat ha a delikvens minden addig felgyűlt sarat lerendezett de most már mindenki a sajátját fizeti - akkor is ha nem akarja.

2011. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ.
2011. máj. 29. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!