Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Octavia 1.6 benzin-gázos vagy...

Octavia 1.6 benzin-gázos vagy 2. 0 PDTDI a jobb választás?

Figyelt kérdés
Évi kb. 60 000km-re.
2011. máj. 27. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp dízel, de nem ilyen retek motorral, hanem egy normálissal. MultiJet (CDTI), HDI, iCTDi. Ezek közül válogass.
2011. máj. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TOMAtm ***** válasza:
az octavia nehéz lomha dög,valami rendes motorral vedd különben lassú is lesz meg sokat is fog zabálni.benzinest nem ajánlom,a dízel a nyerő hosszú távolságokra.
2011. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én gázost vennék, de úgy hogy benzinesként megveszem és rááldozok 200-250 ezret egy kiváló gázszettre és akkor tudom hogy megbízható vadonatúj rendszer van benne.

A dízeles mag alapból jóval drágább és drágább hozzá az alkatrész is

2011. máj. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is a benzin/gáz pártján állok bár nem egy kategória az 1.6-os benzines 102 lóereje a 2.0 PDTDI 140-ével szemben.

A dízel motort szervizelni sokkal drágább mint egy benzinest. Pl.: ha elszáll a turbó (el fog) az több százezres költség.

Az 1.6 benzin pedig a közvetlenes Landi Renzó szettel 7 liter gázból elmegy ami árban pont FELE az olcsónak tartott dízelesének.

Szerintem.

:p))

2011. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is inkább a gázos mellett vagyok, mert ezekről a PDTDI-kről sok rosszat hallani, viszont azt nem hiszem, hogy gázból kijönne 7 literből a fogyasztás...
2011. máj. 27. 18:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Sokan mondják, hogy a dízel jobb a hosszabb távokra, viszont, ha 100-150E km-enként PD elemeket kell cserélni, esetleg a turbó is tönkremegy az nem két fillér...
2011. máj. 27. 18:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a gond a PDTDI vel, nekünk Fabiank van, semmi gond nem volt eddig (120e km, 4 éves). Neten találsz skodát pd vel, ami 600e futott csak kopó alkatrészek cseréjével.

Igaz hogy nem a legjobb technológia, de azoknál vagy nagyon sok gond van velük, vagy a világból is kivisz.

2011. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenki lemondja a PD-t, attólmég h néhány embernek elromlott attól még nem kell általánosítani h a PD szar. Én ha dízel kocsit veszek akkor biztos PD-set.
2011. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!