Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most szabad motorféket használ...

Most szabad motorféket használni vagy nem 2t motoroknál?

Figyelt kérdés

Először is tudom h a 2t motoroknak nincs akkor motorfékük mint pl egy 4t-nek

Nah szóval egyik "okos" haverom mondta hogy mé használom a motorféket lejtőnek lefelé??nem lesz kenése be fog állni!!-mondta

megkérdeztem aput aki még anno "nagy" motoros volt hogy hogy is van ez?aztmondta h igen a régebbi motoroknál még téll volt ilyen de mamár nemhiszi hogy így lenne

Most ak hogy is van igazából?nemtudom h szükséges e leirni de ktm exc 125(06)


2011. máj. 27. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
az én 04es 125ös aprilia mx-emen se használom a motorféket.. nem tesz neki jót! a haverod okosat mondott!
2011. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
2 ütemű nem zárja el teljesen az üzemanyag útját motorféknél, alapjáratnak megfelelő anyagot juttat a motorba-> semmi kárt sem teszel vele.
2011. máj. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
szabad. Ha nem lenne szabad akkor azt megoldanák a gyártók szabadonfutóval.
2011. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megoldanák persze...hogyne...amúgy az alapjárati benzin mennyiség, amennyi olajat tartalmaz, az egyáltalán nem elég a motornak, amikor elkezdesz 8 ezertől motorfékezni, és közben váltogatsz visszafele...

A haverod jól mondta, nem szabad.

2011. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodtan motorfékezhetsz amennyiben külön olajozásod van! Ha tankban kell keverni benzinnel (pl simson)akkor nem szabad, mert kevés a kenés, megszorulhat.
2011. máj. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen ez külön olajozású.

de látom itt is mindenki máshogy tudja...biztos nemlesz baja??nemszeretném tönkretenni imádom:DD<3

ak faternak is igaza volt valamennyire nem??

2011. máj. 28. 11:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaza volt, mert külön olajzású, DE!

Leírtam már, erre jön még egy "profi szerelő" és egyből megcáfol.

Ha 7-8 ezerrel elkezdesz motorfékezni, zárt gázállásnál azt a benzin mennyiséget kapja(és vele együtt azt az olaj mennyiséget is) mint alapjáraton. Ha kicsit is gondolkodsz, hamar rájössz, hogy ez 8 ezres fordulatnál nem biztosít megfelelő kenést.

Bár a külön olajzásúakból is két féle van. Van amelyik a karbiba kapja az olajat és ott keveredik a benzinnel (ennél nem szabad motorfékezni), és van, amelyik a szívócsonkba, amit már a súbertű állása nem befolyásol. Utóbbinál szabad motorfékezni, mert egyébként is a fordulat arányában kapja az olajat.

2011. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-8 ezernél*
2011. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!:D

Amúgy meg mindig úgy szoktam menni hogy egy kis gáz azé ráküldök nemtudom mé...így szoktam meg

jah és nem úgy gondoltam hogy 7 meg 8 ezres pörgésel gurulok le hanem szépen lassan...

még1x köszi a válaszokat

2011. máj. 28. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!