Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van ha fizetős parkoló...

Mi van ha fizetős parkoló résznél rendszám nélkül parkolok?

Figyelt kérdés
Mondjuk leveszem a rendszámot, ezáltal nem tudja hova küldeni a csekket.
2011. máj. 28. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szólnak a közterületesnek, és elvontatják a kocsit, és mivel rendszám sincs, értesíteni se fognak. Ilyen trükkökből csak az jön be h ponyvagarázs teszel a kocsira, azt nem emelheti fel, meg télen ha havas az ablak, nem nyúlhat hozzá. De rendszámot nem veheted le.
2011. máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A parkolóőr hív egy közterület felügyelőt aki tréleren elszállíttatja az autódat.

Mire megtalálod .... mire kifizeted ...

Olcsóbb és egyszerűbb fizetni.

Vagy ingyenes parkolóban hagyni a verdát és onnan tömegközlekedést igénybe venni.

2011. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy rátesznek egy kerékbilincset és ott is marad.
2011. máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor inkább egy kamu rendszámot tegyél fel.

A parkolóőr nem rendőr, nem tudja ellenőrizni hogy valós e.

2011. máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Érdekességként még annyit,hogy nemrégiben lejárt a műszakim amit onnan tudtam meg,hogy az ÉRVÉNYES PARKOLÓJEGY dacára ott virított a mikuláscsomag a szélvédőn. A közterületesek tízezres csekkje volt benne figyelmeztető szöveggel.

Magyarul komoly összhangban vannak a rendőrségi számítógépekkel - nem árt tudni.

2011. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a műszakit a kocsi hátsó rendszámának plakettjéről is le lehet olvasni, ennyi
2011. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szabály szerint a "jármű hatósági jelzését leszedni, lekatarni, megváltoztatni, vagy az olvashatóságát bármilyen módon befolyásolni tilos" (nem pontosan idéztem, de valami ilyesmi). Ha éppen szeded le és mondjuk meglát a rendőr vagy a kamera, szép kis büntetést is kaphatsz ezért... Menekülő út valóban a ponyva garázs lehetne, de az meg nagyon macerás.
2011. máj. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
És ha lelopták a rendszámot, és én elmentem gyalog intézkedni. Vagy a rendszám kopottsága miatt elvittem kicseréltetni a hivatalba, mert belém jöttek hátulról és neki löktek az előttem lévőnek ezáltal mind a két rendszám sérült. Szóval a KRESZ is megengedi, hogy bizonyos ideig parkoljon a kocsi rendszám nélkül. Csak forgalomban nem vehet részt. Vagy mondjuk rommá tört az eleje hátúja és nincs rajta rendszám tartó, vannak olyan esetek amikor igenis nincs a kocsin rendszám !!!
2011. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
2011. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A KRESZ [a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet] szerint a rendszám nélküli járművet főútvonalon tilos, mellékútvonalon - közterület-használati engedély nélkül - legfeljebb 10 napig szabad tárolni. Közterület-használati engedély az adott település önkormányzatánál igényelhető. Az úton e rendelkezések megszegésével tárolt járművet a rendőrség, a közterület felügyelet, a közút kezelője - a tulajdonos költségére - eltávolíthatja.


A közterület-felügyeletről szóló 1999. évi LXIII. törvény alapján a felügyelő a helyi közúton közterület-használati engedély nélkül tárolt, rendszám nélküli járművön értesítést helyez el. Ebben figyelmezteti a jármű üzembentartóját, hogy az értesítés elhelyezésétől számított 30 napot követően a felügyelő az érintett járművet elszállítással eltávolíthatja.


A felügyelet a jármű elszállításáról az intézkedéssel egyidejűleg értesíti a rendőrséget. Az intézkedés megkezdésekor az üzemben tartó személyének megállapítása céljából a járművet ellenőrizni kell a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló törvény alapján vezetett nyilvántartásban. Ha a nyilvántartás tartalmazza az üzembentartó rövid szöveges üzenet fogadására szolgáló elérhetőségét vagy telefonszámát, akkor egy alkalommal meg kell kísérelni az üzemben tartó értesítését az intézkedés megkezdéséről. Ha az üzembentartó válaszában jelzi, hogy 15 percen belül a helyszínre érkezik, és a járművet eltávolítja, akkor az intézkedést fel kell függeszteni. Ha ez az időtartam eredménytelenül eltelt, az intézkedést folytatni kell. [55/2009. (X. 16.) IRM rendelet a kerékbilincs közterület-felügyelet általi alkalmazására, a járművek elszállítására, valamint a felmerült költségekre vonatkozó szabályokról]


Ha a tulajdonos (üzembentartó) nem állapítható meg, vagy a felszólítás ellenére az elszállított járművet az elszállítástól számított hat hónapon belül nem veszi birtokba, a felügyelet a járművet értékesítheti vagy más módon hasznosíthatja. Ha az elszállított jármű tulajdonosa a jármű értékesítését követő hat hónapon belül jelentkezik, részére az értékesítésből befolyt, a tárolási költséggel csökkentett ellenértéket ki kell fizetni.

2011. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!