Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan és mit lehet tönkre...

Hogyan és mit lehet tönkre tenni az autó motor terében úgyhogy az véletlennek látszik? Mostanában túl sokszor vagyun kénytelenek autót javíttatni és szerintem nem véletlen.

Figyelt kérdés
akit gyanusítok annak nincs hozzáférése az autóhoz, egy volt kolléga akit kirúgtak mert lusta mint a lajhár, csak sajnos ért az autókhoz... olyan károk vannak amik szinte vagy teljesen lehetetlenné teszik az autónk használatát, pl beégett dugattyú,... (meg még sok hasonló szintű hiba, nem értek hozzá, csak a dugattyús sztori maradt meg), de semmi betört szélvédő vagy ilyenek. ennyi véletlen nincs! köszi a válaszokat.
2011. máj. 28. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Nagyjából semmit. Minden külső behatásnak nyoma van és beégett dugattyúhoz olajhiány és vak sofőr kell hiszen üvölt a piros kontroll lámpa.

Hulladék a kocsi és kész.

Millió kicseszési lehetőség van ami nem igényel sem időt sem szaktudást.

A fényezést végigkarcolni egy rozsdás szög is elég de kromofág vagy fékolaj egy éjszaka alatt lekapja a festéket.

De egy csákány a tetőbe állítva férfiasabb!

"Női praktika" a pálpusztait a hűtő réseibe kenni mely szagélményhez semmi nem fogható és még a pollenszűrőt is ki kell dobni utána.

De modernebb kocsi elektronikájával is csodát tesz egy sokkoló az ajtózárak és a csomagtartózár környékén.

Remélem elég tippet adtam a lusta exkollégádnak akit kirúgattál...

:P

2011. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi a "tippeket" de a mi kocsinkat teszi vki tönkre... sofőr nem vak, bár lehet h a kijelzők sem a legjobbak... a dugattyú mitől ég be? nekem a szerelő (inkább okos tóni) azt mondta h vasreszeléket kell szórni az olajba, de hogy jutna a dugattyúhoz a reszelék ha van olajszűrő? És ez hogy a fenébe oldaná meg vki lezárt motorháztetőn keresztül?
2011. máj. 28. 10:03
 3/16 anonim ***** válasza:

- Milyen az, amikor beég a dugattyú?


- Mit csinál egy sokkoló az ajtózárral?

2011. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Cukrot szoktak az benzinbe vagy olajba keverni. Feloldódik, aztán amikor elér a dugattyúkhoz szépen megkokszosodik és már be is állt a motor..
2011. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Urban legend, mivel a cukor benzinben nem oldódik.

Mondjuk az üzemanyagrendszert eltömíti, de erre luxus 400Ft-os cukrot használni, megteszi egy lapát homok is.

2011. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én mint autószerelő,ha kiakarnék cseszni veled a motorháztető felnyitása nélkül, és nem túl feltűnően akkor vagy befújnám a generátor ékszíjtárcsádat ha alulról hozzáférek,vagy a féktárcsádat WD40-el,vagy elcsípném szintén alulról a lambda-szonda vezetéket,vagy csak egy litert le az olajból.Esetleg az önindító betápot lazítanám meg,de nem venném le teljesen.Egyébként a dugattyú beégéséről nem biztos hogy minden esetben tájékoztatja a járművezetőt az kontroll-lámpa,mert ez a szerkezet csak az olaj üzemszerű nyomását vizsgálja,és nem a viszkozitását.Tehát egy nem megfelelő (ne adj'Isten az előző alkalmazott által hígított) olaj haszálata esetén,annak is csak a nyomását jelenti vissza.És akkor még az olajnyomás-gomba áramkörének áthidalásáról nem is beszéltünk.Azt gondolom hogy ez olyannyira komplex dolog amit egy hozzáértő el tud követni egy autó meghibásodása érdekében,hogy pár gondolatban itt leírni lehetetlen.
2011. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"a cukor nem oldódik benzinben"

Külön egyletet alkot, de a motorban hő van, melynek hatására olvad, és elszenesedik, megszilárdul.

2011. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
És hogy jut el a motorig 2-3 szűrőn keresztül?
2011. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
11:17esnek, mi van akkor ha esetleg fel is tudja nyitni az illető a motorháztetőt? mert riasztó nincs benne, és nem tom elképzelni h csak utastér felől lehet kinyitni... sokan mondták kívülről nem lehet kinyitni, sztem meg csak nem tudják hogy hogy kell.
2011. máj. 28. 12:48
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha fel is tudja nyitni a rosszakaród a motorháztetőt,akkor tulajdonképpen a lehetőségei szinte korlátlanok a hozzáértőnek.Ha jól értettem a konkrét esetben egy volt alkalmazottadról van szó,aki rendszeresen használta a gépjárművet,vagyis bőven adódott lehetősége a gépháztető roncsolálsmentes külső nyitásának kialakítására.Mivel nem írsz konkrét típust ezért nem tudom,hogy miféle konstrukciós lehetőségek vannak jelen esetben.Hogy egy konkrét példánál maradjak:Az Opel Movano,Renault Master,Nissan Interstar triumvirátus tagjainál típushiba a motorháztető bowden szakadása,ami tulajdonképpen filléres dolog lenne,azonban vagy a hűtőrácsot vagy a zárszerkezetet megrongálva tudod csak a gépháztetőt megnyitni,és az újat belefűzni.Ezt elkerülendő szoktuk alkalmazni a zárszerkezetbe fűzött extra bowdent,aminek a végét egyszerűen csak a lökhárító belső felébe rögzítek egy kábelkötegelővel.Vagyis ha a főbowden szakad,még aláfekve ezzel a második szállal mindig ki tudod nyitni roncsolódásmentesen a zárat.Esetedben el tudom képzelni,hogy ezt megoldotta a sofőröd.Vagy ha nem riasztós akkor,a hozzáférés legegyszerűbb módja az immós kulcsot lemásolni,hisz a nyitáshoz tökéletesen megfelel elektronika nélküli gyújtáskulcs is,és utána az utastérből nyitni a gépháztetőt.
2011. máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!