Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogóra vegyek új kipufogót...

Kismukka kérdése:

Robogóra vegyek új kipufogót vagy javítsam?

Figyelt kérdés

Ez egy kétütemű Gilera Stalker robogó. Szét van rohadva a hengerből kijövő könyök és hozzá csatlakozó kipufogó első része. Elméletileg ez csak egy egy vas cső, amit aránylag olcsón ki lehetne cserélni. A motor azon kívül hogy hangos, most sokat fogyaszt ( 6 liter ) Kb 25 ezer km van benne.

A kérdésem az lenne: hogy ha javítom akkor helyre áll a normális fogyasztás, vagy a kipufogó dob belseje is tönkre ment ennyi használat után? Nagyon drága az új kipufogó, de a javítás is pénzbe kerül. Nem szeretnék fölöslegesen pénz kidobni a javításra ha nem fogja megoldani a magas fogyasztását a motornak.


2011. máj. 30. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézegess képesmotoron vagy hasonló hirdető oldalakon használt, de jó állapotú kipufogókat, azok vannak olcsón, esetleg valami olcsóbb sportkiput is vehetsz rá.
2011. máj. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igaz még erre a lehetőségre nem gondoltam, jó hogy eszembe juttattad. Mondjuk az egy kicsit még gondolkozom, hogy vegyek e használtan kipufogót. Bontani általában lestrapált motorokat szoktak. Elhasznált kipufogóm már nekem is van. Igazából csak arra lettem volna kíváncsi, hogy érdemes e hegesztetnem. Mert nem a hangja zavar legjobban, hanem a fogyasztása. Kétütemű motoroknál a kipufogó sokat befolyásol a fogyasztásban és a teljesítményben.Azért írtam ezt a kérdést hogy hátha valaki már volt hasonló cipőben, és elmondja a tapasztalatát. Így megkímélne engem a hibás döntéstől.

De azért nem vetem el a te javaslatodat sem. Biztos hogy lehet valahol jó állapotú kipufogót venni. Csak kell hozzá idő és egy kis szerencse is.

2011. jún. 1. 07:33
 3/3 anonim ***** válasza:

első vagyok

Ha javíttatod akkor azt csak nagyon hozzáértő szakemberrel végeztesd, mert ahogy te is írtad 2t motoron nagyon sokat számít a kipufogó. A leömlő formája, íve is sokat számít. A gyári kipufogóknak eléggé kanyargós ez a része a fojtás miatt, szóval ha cseréltetni akarod ezt a részt akkor nagyon pontosan kell lemásolni.

2011. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!