Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet a generátort,...

Hogyan lehet a generátort, önindítót felújítani?

Figyelt kérdés
Ha már szétszedtem, miket szokás kicserélni bennük? (szénkefe?)
2011. máj. 30. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha felújítás, akkor minden kopó alkatrészt.

Ha javítás, akkor csak azt, ami tényleg rossz.

2011. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Inkább felújítás. (mindkettő jól működik viszont az autó mér 10 éves...) Név szerint milyen alkatrészeket kell beszereznem egyikhez-másikhoz. Köszönöm a segítséget!
2011. máj. 30. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
nem a kötözködés miatt,de hogy lehetne erre válaszolni,ha azt se írtad,hogy teher vagy személy autó,német,japán,vagy francia ?,stb,stb
2011. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igaz, elnézést!


w210-es Mercedes. 99'évj, E 270 cdi

2011. máj. 30. 12:02
 5/7 anonim ***** válasza:
El kell küldeni egy erre szakosodott műhelybe, ahol szakszerűen felújítják. Csapágyakat, szénkeféket mindenképpen cserélned kell, ezt ott is megteszik, mérlegelés nélkül. Ezen kívül meg kell takarítanod a pajzsokat (nézzen is ki valahogy, illetve ne álljon rajta a kosz), illetve szükség esetén újra kell tekercselni az álló- vagy forgórészt és cserélni kell a diódahidat. Hogy ezekre mikor van szükség, azt leginkább a szétszerelés előtti műszeres vizsgálat tudta volna megmondani...
2011. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Attól tartok, hogy egyszer feladja pl. a generátor. Egy ismerősöm E39-es bömösének 330 000km -nél tönkrement a generátora. Trélert kellett hívni... Az enyémben 315 000km van.
2011. máj. 30. 12:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. 124-esem van, 85-ös.

Önindítóban még az eredeti kefék vannak, egyszer, kb. 10 éve szétszedtem, kifújkáltam belőle a port, azzal a lendülettel össze is raktam, azóta is megy.

Generátorban már voltak kefék és csapágyak cserélve.


Teljes felújításban fölösleges gondolkodnod, ha félsz a meglepetéstől, akkor szétszedni, kitakarítani, megkenni, amit kell, és cserélni, ami kopott. (esetleg kefe, persely/csapágy)

Viszont CDI-ken már szokott vizes generátor lenni, abba házilag nemigen lehet belepiszkálni.

2011. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!