Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pontosan milyen hőértékű...

Ledzep kérdése:

Pontosan milyen hőértékű gyertya van előírva gyárilag a 96-os évjáratú 1-es puntohoz?

Figyelt kérdés
ha igen, az írja már le hány celsius fok az intervallum ami gyárilag előírt
2011. jún. 7. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mondtad milyen motor van a putodban. Így nagyon nehéz behatárolni...
2011. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
55 le...1100 köbcentis.....176 B2000
2011. jún. 7. 21:02
 3/5 T5- ***** válasza:

Érdekes kérdéssel fordult hozzánk, én nem hiszem, hogy segíteni fogok tudni benne. A gyártók általában nem °C-ban szokták megadni az értéket. Ráadásul más más gyártó, más jelöléseket alkalmaz a hőérték megadására. A Bosch skálája például 10-től 500-ig terjed míg a NGK 10-es számrendszerben "dolgozik". [A hőértékkel pedig azt szokták megmutatni, hogy a gyertya mennyi idő elteltével fog öngyulladást okozni a hengerében, ugyanis ha eléri a 850 °C feletti hőmérsékletet (már a gyertya) akkor ez nagy valószínűséggel be is fog következni.] Ráadásul nem is mindig úgy nő a hőérték, ahogyan a jelölő szám nő.

Bár manapság már ez utóbbi jelölést alkalmazzák, mert így egyszerűbb katalógusból keresgélni, viszont még mindig nem egyezményes jel alapján vannak számozva a gyertyák.


Annak viszont örülök, hogy leírta a motorkódot, ezzel megkönnyítette a dolgom. Ez szerintem elég támpontot fog nyújtani. Ehhez a motorhoz (176 B2.000) a gyár, 3 féle gyertyát is megenged:

-Fiat 9GYSSR

-Champion RC9YCC

-M. Marelli L7LCR


Az elektródhézag pedig 0.85-0.95 mm közt kell, hogy legyen.

2011. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

valami olyat olvastam ha nem elég magas a hőfoka, akkor nincs öntisztulás és gyengébb szikrát ad....

és mivel az új gyertya betétele után olyanok jöttek hogy kigyulladt a befecskendező visszajelző....de a befecskendezőről kiderült hogy jó....így sztem nincs elég szikra és hirtelen gázadásnál megtorpan az autú...

2011. jún. 7. 23:19
 5/5 T5- ***** válasza:

"ha nem elég magas a hőfoka, akkor nincs öntisztulás"


Ez valóban így van. Ha túl alacsony hőmérsékletű a gyertya akkor nem képes öntisztulni és a rárakódott korom elkezdhet ízzani, ami öngyulladáshoz vezet. A másik véglet amikor maga a gyertya izzik annyira, hogy az vezet öngyulladáshoz. Ez egyiksem előnyös, éppen ezért fontos megválasztani a helyes értéket.

A fent említett gyertyáknak megfelelőnek kell lenniük.

2011. jún. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!