Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan lehet megtudni a régi...

Honnan lehet megtudni a régi Suzukiról, a check engine lámpa külömböző villogásai mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Beírtam vagy 20-félét a gugliba,nem leltem rá a kódokra.

Valaki ügyesebb...vagy aki "alapból" tudja?


2011. jún. 8. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem az a legjobb módszer, ha a google-ben nem a hibaüzenetet keresed meg, hanem a kocsi használati útmutatóját. abban minden benne van.


általában mindegyik kocsié fent van, de mivel típust nem írtál, ezért most nem linkelek. keresd, biztosan megtalálod :)

2011. jún. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki a tudásnak nem mestere ,annak hóhéra ! Léteznek erre "kiképzett " emberek. Ha megtudod mit villog ki akkor a következő kérdésed itt ,hogy lehet megjavítani ?! Ne akarjunk már itt autót szerelni ................
2011. jún. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

---Azért nem írtam tipust,mert nem tudom.

A szomszéd bácsi mesélte,neki valami 2000-s évek eleji,900 cm3-s van.

-Nem autót akarunk szerelni,ne arcoskodj !

Mivel nekem van otthon net,felajánlottam a szomszédomnak egy beszélgetés aklalmával,hogy én majd kíváncsiságból menézem ezeket.---NEM találtam,ezért jöttem erre az oldalra.


Elsőnek!!! Hazaért,megkérdeztem...1993-s 1.0 3 hengeres,37 kw-s ferdehátú Swift 5 ajtós. Amúgy köszi !

2011. jún. 11. 13:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Check Engine (Ellenőrizze a motort) feliratú lámpa azért villan ki, mert a lambda szonda hibás jelet küld az ECU-nak (Engine Control Unit, azaz Motorvezérlő elektronika). Ennek nagyon sok oka lehet. A lambda szonda a kipufogógáz összetételét elemzi, és az ECU ezen adatok alapján változtatja a befecskendezett üzemanyag mennyiségét. Lehetséges, hogy az üzemanyag ellátó rendszer valamely eleme hibásodott meg (befecskendező szelep, vagy akár egy hőfok érzékelő gomba). De az sem zárható ki, hogy maga a lambda szonda hibás, és ezért küld rossz adatot az ECU-nak. Bármelyik esetről van szó, mindenképp szervizhez kell fordulni, hiszen ki kell mérni, hogy valójában mi is hibásodott meg. Az üzemanyag ellátó rendszer egyes alkatrészeinek ára között nagy különbségek vannak. Egy lambda szonda Suzuki esetében 12 ezer, míg egy befecskendező szelep 40 ezer körül van. Ugyanakkor megúszhatja egy 1-2 ezer forintos alkatrésszel is.
2011. jún. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kellene fenyegetőznöd ! Soha nem tudhatod ,még gép mögé bújva sem mit hoz a sors ...........
2011. jún. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem-nem ! Nincs baja a motornak,nem villant ki a lámpa!


Csak tanítgatott,magyarázgatott az idős,így jött szóba az egész. Alul van egy rejtett kapcsoló,azzal kell bekapcsolni,és a villogások számából lehet tudni,hogy jó-e,vagy mi a baja,ha elromlott.Ha jó minden,akkor >12<-t villan:egyet..majd kettőt-kis szünet,és ismétli önmagát.Ezeknek még minimális"agyuk" van,nics fedélzeti számítógép benne.

"Csak" ezért érdekelt volna,milyen számú villogások mit jelentenek.

2011. jún. 11. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nálam akkor irja ki ha kevés az üzemanyag
2015. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!