Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a KRESZ-tanfolyam elvégzése...

Ha a KRESZ-tanfolyam elvégzése után egy évvel még mindig nincs meg a KRESZ-vizsgám, valóban újra kell járnom a tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy tavaly júliusban csináltam a tanfolyamot, a vizsgán nem mentem át. Év közben újrapróbálkoztam és megint nem mentem át. Ezt követően egyszerűen nem volt erőm még egyszer feliratkozni a vizsgára, annyira betett ez a két kudarcélmény. Ha most feliratkozom, és ha esetleg nem mennék át, megint el kellene végeznem a tanfolyamot?
2011. jún. 26. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem egy év, hanem fél év.
2011. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ne hülyéskedj már velem. Ez nem lehet komoly, hiszen akkor már decemberben sem csinálhattam volna újra. Ráadásul úgy tudom, eleve nem is kötelező a tanfolyam, vannak olyanok, akik csak könyvből tanulják, velük akkor ennyi erővel mi van?
2011. jún. 26. 22:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is így jártam. 2011 február 16-án voltam kresz vizsgán 20hibám lett :( Úgy felba..tam magam rajta,hogy tovább már nem is érdekelt a dolog. Itthon több mint 50 tesztlapot töltöttem ki interneten és soha nemvolt több mint 4 hibám.Ja és 13éve motorozok.


Hívtam pár napja az autósiskolát és kérdeztem,hogy mennyi időm van még levizsgázni azt mondták,hogy nincs időhöz kötve.(bármikor megcsinálhatom a vizsgát amikor kedvem és időm lessz rá :)

2011. jún. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A KRESZ vizsga a tanfolyam után nincs időhöz kötve. Az elméleti vizsga után viszont 2 éven belül le kell tenni az összes (a járműkezelési és a forgalmi) vizsgát.

Ez a jogszabály vonatkozik rá: [link]

Elég ezeket a részeket megnézned: 5.§ (3), 10.§ (1), 14.§(1).

10. § (1) Elméleti vizsgára az bocsátható, aki

a) a tanfolyam elméleti részét az 5. § (3) bekezdésében foglaltak szerint elvégezte…

14. § (1) A sikeres közlekedési alapismeretek vizsga két évig érvényes. Az érvényességi idő egy alkalommal, újabb kétéves időtartamra meghosszabbítható tanfolyammentesen tett sikeres közlekedési alapismeretek vizsgával.

2011. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
aki egy KRESZ vizsgán másodjára nem megy át annak ne is legyen jogosítványa úgyhogy bújj el
2011. júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó, majd elbújok... le vagy szarva:D
2011. júl. 1. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!