Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valakit átvert az autókeres...

Ha valakit átvert az autókereskedő, és egy balesetveszélyes autót adott el a személynek, az ellen lehet jogi eljárást kezdeményezni?

Figyelt kérdés
Haveromék vettek egy kocsit, a szervizben derült ki hogy balesetveszélyes, még ha nem is csináltatnák meg se engednék ki a kocsit csak tréleren. Ha nem mennek szervizbe vele, akkor most is közlekednének a balesetveszélyes kocsival. Lehet esetleg valami jogi eljárást kezdeményezni az autókereskedő ellen?
2011. jún. 27. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi baja van a kocsinak?
2011. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk szerintem ilyen nincs! tudod ilyen szlogen hogy: REKLAMÁCIÓT A PULT-TÓL VALÓ TÁVOZÁS UTÁN NEM FOGADUNK EL!!!


Mivel ha még megvásárlás előtt megnézették volna az autód haverodék akkor valószínű még KP kifizetése előtt megtudják hogy van-e ilyen hibája... És akkor nem veszik meg,de mivel megvették így és csak utólag nézették át... Ráadásul ha magánszemélytől vásárolták akkor neccesebb a dolog!


Legalábbis én így tudom! (Javítson ki valaki ha rosszul tájékozódom ez ügyben)!!

2011. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
húú nemtom mi baja van, csak azt hogy balesetveszélyes, hát elvinni ők vitték el a kocsit a lábán, már mentek vele vagy 300km-t, de a szervizes azt mondta ha nem csináltatják meg, akkor max úgy engedi meg hogy elviszik, hogy trélerrel szállítják haza.
2011. jún. 27. 18:54
 4/15 A kérdező kommentje:

Szerintem kereskedőtől vásárolták, de miért lenne neccesebb magánszemélytől?

Amúgy azért nem vitték el megnézetni, mert az apja külföldön dolgozik, és hát nem volt idejük elvinni átnézetni, viszont rossz volt az ajtózár, így direkt mostanába elvitték szervizbe, és ott átnézték így teljesen.

Ok nem lehet reklamálni, de ha belegondolsz eladott egy balesetveszélyes kocsit, bármikor történhetett volna valami, főleg meg úgy ha nem viszik szervizbe. Szerintem mások életével játszani nem vicc... Ő ezek szerint viccre vette...

2011. jún. 27. 18:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Háát... erre sajnos már nem lehet mit mondani! Magyarországon már nem kell meglepődni ilyenen! Sajnos vannak emberek akik ilyenre "szakosodtak" !!!!
2011. jún. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Olvass el egy adásvételit, ott vannak rajta az eladó és a vevő kötelezettségei.

Az eladónál tudtommal szerepel, hogy "a vevőt a hibákról tájékoztatta".

Ha ez nem történt meg, akkor biztosan lehet vele valamit kezdeni, ha más nem, akkor megkérdezni a területileg illetékes fogyasztóvédelmiseket, hogy mi a teendő.

2011. jún. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit se tudnak tenni mert ott az adás-vétel papír amit aláírtak így reklamálni már nem lehet meg nehezen tudnák bebizonyítani hogy már akkor rossz volt az autó mert a megtekintés kipróbálási lehetőség megvolt max megjavíttatják a kocsit bár arra még nem gondoltak hogy a szerelő is leakarja őket húzni mert ha annyira életveszélyes a kocsi akkor hogy mentek vele 300 km-t meg mi az hogy csak trénerrel vihetik haza.Szerintem ezt nem ő dönti el.
2011. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

hát nemtom azt mondja benne van, am nem értesítették a hibákról, eleve nem vettek volna meg egy balesetveszélyes kocsit, a szervizben is azt mondták hogy jegyzőkönyvet készítenének, és max trélerrel engednék ki a kocsit.

Esetleg nem kellene egy jegyzőkönyvet kérniük a szervizben a hibákról, meg arról hogy ilyen állapotban van a kocsi? Meg esetleg az alktrészeket ha elkérik?

2011. jún. 27. 19:56
 9/15 A kérdező kommentje:
még nem vették két hete a kocsit, nehezen hiszem hogy 2hét alatt vált balesetveszélyessé. Kipróbálni meg úgy próbálták ki, hogy az eladó vagy tulaj (most nemtom hogy kereskedő vagy magánszemély) hajtotta.
2011. jún. 27. 19:58
 10/15 anonim ***** válasza:
A tréler elég drága dolog bár a biztonság is fontos és nem tudom hogy mi a baja a kocsinak így ezzel kapcsolatban nem tudok megfelelő tanácsot adni.Az meg nagy hiba volt hogy a kereskedő vezette nem az ismerősöd.Ki se tudta próbálni.Én így nem vennék autót inkább otthagytam volna a p*csába.Sajnos ezt be bukták nincs mit tenni vagy megcsináltassák vagy eladják.
2011. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!