Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes gumit váltani, pl....

Érdemes gumit váltani, pl. fogyasztáscsökentés érdekében?

Figyelt kérdés

1.6 Opel G Astrán jelenleg a következő méretű abroncsok vannak: 195/60 R 15 88H.

Van valamilyen váltóméret, amit érdemes kipróbálni?


2011. jún. 29. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Más mérettel nem lesz jobb a fogyasztás. Más gumival igen. Pl Michelin Energy Saver, Continental Ecovalami és társai. Nekem az olcsóbb kategóriában 175/65R14 méretben van Fulda Ecocontrol, és nekem ez beváltotta az ígért 6% fogyasztáscsökkenést (8l->7.5l)
2011. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De most komolyan! Valaki homályosítson már fel, h egy gumi mitől lesz energy saver, stb! :) Vagy ez nem csak marketing? Mert akkor nekem is olyan kell ha beválik! :D
2011. jún. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszek abban, hogy kompromisszum mentesen lehet spórolni. Ha raksz alá virsli gumikat, biztos kevesebbet eszik, de bizonytalanabb lesz az úttartás, tapadás, féktáv is nőhet.

AZ energy saverrel ha spórolsz is 1-2 decit, akkor a megtakarítást kifizeted a gumira, mert az drágább.

Az is könnyen lehet, hogy a megtakarítást az energy svernél is az jelenti, hogy tudod, hogy ilyen gumit vettél, elvárod a fogyasztáscsökkenést, kicsit más stílusban vezetsz, és meg is van az eredménye.

Szerintem nem érdemes ilyen gumikba beruházni, egyszerűbb, ésszerűbb ha változtatsz a vezetési stílusodon, gyorsításokat nem padlógázzal végzed, nagyobb helyet hagysz az előtted haladóhoz képest, így spórolhatsz a hirtelen fékezéseken ,és utána a gyorsításokon, ha előreláthatólag meg kell állni,lassítani kell akkor használod a motorféket, nem húzatod a motort 4-5 ezres fordulatig, időben elváltod a fokozatokat.

Szerintem ez célravezetőbb megoldás, mint magától a gumitól várni a megtakarítást.

2011. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"egy gumi mitől lesz energy saver"

Kisebb surlódás=kevesebb energia kell ugyanolyan gyorsuláshoz.

2011. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!