Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerul a dupla atiras?

Mennyibe kerul a dupla atiras?

Figyelt kérdés
Egy 88'-s Hondarol van szo. 90 loeros, 1493 ccm. Akitol veszem, o decemberben vette egy masik fickotol de csak adasvetelivel. Azota se iratta a sajat nevere. Ez nekem mennyi lenne? Nincs modja annak, hogy kikeruljuk ezt a dupla adasvetelit?
2011. júl. 2. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
De van módja, épp most vettem egy autót,1 hónapja, amit az előző tulaj márciusban vett, és nem iratta át, én megkaptam tőle az eredeti adásvételi szerződés második példányát + mi is írtunk adásvételit de úgy, hogy az ő neve volt az eladónál + címe, megkaptam a forgalmit + törzskönyvet, eredetvizsgát megcsináltattam, ott mondták, hogy nem volt átiratva, én nem tudtam, aztán az okmányirodánál lehetett olyat, hogy az eladóra hárítani az átírási költségek azon részét, amit ő nem iratott át, mert ugye a vevő nem tudhatja, hogy az eladó nem iratta át a kocsit, így az eladó meg fogja kapni az ő elmulasztott átírási csekkeit + még 11000 ft büntetést, amit az APEH hajthat be rajta, így már a nevemen van a kocsi (miután befizettem a 2 csekket) és elvileg nem lesz bajom ebből, hogy nem iratta át az előző tulaj, semmi többletköltséget nem jelent nekem, csak neki.
2011. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"mert ugye a vevő nem tudhatja, hogy az eladó nem iratta át a kocsit, "

Ez hülyeség.

MIiért ne tudhatnád, nem tűnt fel, hogy nem az ő nevén van a forgalmi meg a törzskönyv?

2011. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17:39 Nem igazán, mert ez még csak a 2. autóm, nem tudtam, hogy van ez, sosem vettem még így autót, hogy nem iratták át elöttem, de a lényeg, hogy a kérdezőnek sem lesz baja belőle. Majd alá kell írnia 2 meghatalmazást, hogy az APEH behajthatja az eladón az elmaradt költségeket + a büntetést.
2011. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan autót nem érdemes megvenni, ami nem az eladó nevén van. Ha a forgalmiban,törzskönyvben,eladó személyijében lévő adatok nem egyeznek ott kel hagyni. Ez a megvettem, de nem írattam át szöveg, amúgy is arról árulkodik, hogy hihetetlen idióta az eladó, nem törődöm semmire kellő, valószínűleg az autót is így használta.

Ez még a jobbik eset és nem akarnak vele átverni.

2011. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!