Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most hozzátok szólok Jawa 350...

Wyctor350cm3 kérdése:

Most hozzátok szólok Jawa 350 638 -as tulajok! Nektek mennyi a fogyasztása? Minden útviszony, és körülmény, tapasztalat érdekel.

Figyelt kérdés
Tervezem hogy ezzel járok majd be dolgozni, a 16e forintos bérlet helyett.és 16km-re van a melóhely tőlem.
2011. júl. 3. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom nincs vele, de elvileg jó állapotú gép, nem durván hajtva 4-4,6 l körül eszik max, oldalkocsival, vagy terhelve persze többet, akár 6 litert is megehet.
2011. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

4-4.5 literrel 80-90 km/órás tempóval simán elmegy, ami sokat számíthat a fogyasztásnak :


Gyújtás : Ezt azért is emelem ki mert nekem teljesen új vape elektronika van és mások tapasztalatai szerint is kevesebbet eszik, ne gondolj literekre olyan 0,5 liter kb.


Súber : Nagyon fontos hogy jól legyen beállítva, most elmondom az én példámat, legalsó rovátkára volt beállítva a súber, tehát a legtöbb benzint kapta és észre is vettem hogy 80-85nél elkezdett füstölni a kipofogó. Hogy miért is : Az se jó ha sok benzint kap a motor mert nem biztos hogy eltudja égetni, viszont ha keveset kap akkor is füstölhet.


Karburátor : A másik dolog ami szabályozza az égetést az a levegő benzin arány mint ahogy már a súbernél is írtam itt is jelen lehet ez a jelenség. Az alapjáratra is figyelj hogy mennyit kap a motor. Itt is ha sokat kap lehet nem tudja berobbantani az egyik hengert, tehát azt hallod hogy csak az egyik megy. Ilyenkor elkezded feltekerni az alapjáratot, ez a legrosszabb amit csak csinálhatsz, túl sok benzint kap de még adsz neki, mindig úgy kezd, hogy ki legyen tekerve az állítócsavar. Egy 1000-2000ig ajánlott gyári beállítás szerint az alapjárat, az se baj ha csak pl. 1200 csak szépen pufogjon és menjen mindkettő.


Kipufogó : Sokat számít az is hogy mennyire is tiszta a kipufogód, mint tudjuk illetve sok ember mondta már és én is tapasztaltam, hogy nagyon sűrűre csinálták a kipufogó betétet. Egyszerűen annyi lemez van benne hogy épp ésszel belegondolva 3 kipufogó tömítés kijönne belőle. Én speciell kivettem a lemezeket ami közötte volt. Nem kell megijedni hogy úristen milyen hangja lesz, jó hangja lesz, kicsivel lesz hangosabb és nem fog állandóan csöpögni az olaj. És végül égesd ki, én úgy csináltam hogy kiszedtem a tömítést, levettem a kipufogót, egy kicsi benzin bele és begyújtod. Először a benzin kezd égni, utána pedig az olaj ne félj hogy elalszik, de azért nézz oda rá, nekem az egyikből fél óráig égett ki az olaj.


Ha ezeket megcsinálod összesítve spórolhatsz vele, és a vapen kívül, nem kerül pénzbe, de ha már van egy motorod ami papíros és van rá minden, akkor ajánlom mindenféleképpen, teljesen új elektronikád lesz, annyi hogy a világítás kábelei maradnak meg, a többit mind ki lehet szedni és nem kell félned hogy baj lesz a gyújtással ha elmész valahova ...

2012. febr. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!