Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Frissen szerzett jogsisok, ti...

Frissen szerzett jogsisok, ti hogy vesztek autot? Család autoját használjátok, vagy részlet törlesztésre vesztek, használtat, újat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Friss jogsival nem érdemes drága autót venni.


Gyakorolni nagyonjó lesz egy használt olcsó keleti kocsi is.

2011. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Meg javítani is jó sokat lehet azt az olcsó keleti kocsit. Bár ha mellé autószerelő is a friss jogsis akkor tökéletes választás lenne.


Az én véleményem hogy olyan kocsi legyen az első amilyen előreláthatólag később is lesz. Egy kezdő rendszergazda se commodore 64en kezd el dolgozni... Vajon miért?

2011. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De ha összetöri a számítógépét,az közel nem olyan drága!
2011. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ősszel lesz 2 év hogy jogsim van. Most a család kocsiját használom néha, sajátom 2-3 év múlva lesz talán de használtat veszek és nem hitelre.
2011. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én már mielőtt meglett a jogsim, elkezdtem autóra is gyűjteni a jogsi ára mellett. A munkám miatt nagyon nagy szükségem volt az autóra, és ez a főnököm érdeke is volt, így ő is besegített 250E-el, amit havi 30-al törlesztek neki vissza, így tudtam venni egy Opel Astra f-et.
2011. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én használtat vettem részletre,de nem friss jogsival,hanem 3 évessel.Addig meg robogóval jártam,télen nyáron.
2011. júl. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy 9 évvel később aktuális még, de azért válaszolok.

Amikor megszereztem a jogsit bő 2,5 éve, család autóját használtam. Eleinte még tapasztaltabb sofőrrel (apa, anya vagy bátyám beült mellém csak hogy biztonságban érezzem magam), de rövid idő, kb 1 hónap után már egyedül.

Sőt, nekem a mai napig nincs kocsim, de nem azért mert kihasználom szüleim. A jogsi megszerzése után néhány hónappal fogtam egy papírlapot és elkezdtem írni az összegeket. X forintom van, ebből valamennyi a kocsi, az átírás, a javítások. Tudtam hogy hová fogok egyetemre és mellette hova megyek dolgozni, tehát tudtam hogy kb hány km-t fogok megtenni naponta. Utána néztem azon az árkategórián belül hogy milyen kocsik vannak, melyiknek mi a típus hibája, miket írnak róla pozitív-negatív tapasztalatot és végül leszűkítettem a kört nagyjából 5-6 autó típusra (szerintem 6 volt, de nem akarok hülyeséget mondani).

Ezeknek megnéztem a hibáit részletesen, azoknak az alkatrész-, illetve a javítási költségeit és leosztottam kb 1 hónapra a fenntartását (benzinnel együtt)

Az autó árát és az átírást nem számoltam bele, és így is mindennel együtt havi 70-80 ezer forint körülire jött ki az összeg.

Ezek után megnéztem a másik opciót, hogy mi lesz ha nem veszek kocsit. Egy diák távolsági buszbérlet 4000 forint, egy helyi járatos bérlet 5000 forint és amikor kezdtem egyetemen, ebben a városban még egy albérlet is csak 30-40.000 forint+rezsi volt (egy szoba). Ennél jobb eset volt a kollégium, az 10.000 forint és nincs plusz költség, de nem voltam biztos benne, hogy jogosult vagyok rá.

Így inkább, mivel nem vagyok rákényszerülve az autó használatra, megigényeltem a kollégiumot, mert egyszerűbb (és olcsóbb) volt elköltözni, mint autót vásárolni. Pozitívan bíráltak el, így gyakorlatilag a havi kiadásom felkerekítve 20.000 forint, míg ha autót vettem volna, kiadok X százezer forintot és még havi 60-80.000 forintot rá is költök.

Természetesen van hátránya is, hiszen így van teljes mértékben saját mosó- és kaja költségem van, de én előtte is beszálltam otthon a közösbe. Egy szobában eleinte négyen voltunk, mostanra már viszont két ágyas szobát kaptunk. Közös a szinten a fürdő, a wc, a konyha, így van hogy várni kell (vagyis múlt időben, kellett, mert a covid miatt nagyon sok embert hazaküldtek. Engem is csak a munka miatt nem, külön elbírálás alá estem). Nem főznek, mosnak rám, nem vár otthon főtt kaja és csak hétvégente tudok hazamenni. Ellenben mind a "felnövés" szempontjából, mind anyagilag ez volt a jobb döntés.

Ugyanakkor fogok venni autót, egyetem végén, mert mihent nem jár a diák kedvezmény a helyi bérlet 7000, a távolsági bérlet 40.000 forint és a kollégiumból is albérletbe kell mennem. Viszont már nem csak gyakornoki fizetésem lesz, így valószínűleg ugyanolyan "papírlapos módszerrel" fogok autót venni, mint ahogy kicsit több mint 2 éve akartam.

2020. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!