Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Brava v Vectra? Melyik éri...

Brava v Vectra? Melyik éri meg jobban? Melyik jobb? vélemény?

Figyelt kérdés
Fiat Brava (1,6) vagy Opel Vectra (1,6 v 1,8)?
2011. júl. 5. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
vectra szebb szerintem műszakilag nem tudok neked segíteni mert nem ismerem ezeket
2011. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A Fiathoz nagyon drágák az alkatrészek.Valamint nem valami jó minőségű autó.Nem feltétlenül megbízhatatlan,de könnyen meg lehet őket gyilkolni és az 1.6-tól fölfele jó is gyilkolni,mert mennek,mint az ítélet.

A Vectra meg egy átlagos,"szürke egér" autó.Nem tudom hogy A-ra vagy B-re gondolsz.A B-ről azt tudom,hogy könnyen rohadnak,de kirívó problémája nincs műszakilag.

Én Vectrát vennék vagy a Fiatot tűntetném el a palettáról és máshoz hasonlítanám.

2011. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Őszinte legyek veled, teljesen mindegy. Egykutya a két autó. Az igaz, hogy a fiatba drágább némelyik alkatrész, de azért nem minden. Megbízhatóságra kb egál a német csúcstechikával szemben, az elektronikája is legtöbbször a Bosch motorvezérlő miatt produkál fals hibákat (bár ez sem túl gyakori). Az utakat kb ugyanannyira bírja mindkét autó, tehát egy-egy gömbfej a jó magyar utakon előbb-utóbb cserés lesz. Felszereltségben általában a fiat a jobb, ahogy előttem írták, a motor pörgősebb, szétgyilkolni viszont ezt is szét lehet, ha túl nagy a talpad. Szerelni a vectrát kényelmesebb (a fiatba iszonyat helyre, és módon tudják elhelyezni az alkatrészeket), de gondolom nem szerelni akarod az autókat, hanem menni vele. Nekem volt mindkettő, volt egy majdnem fapados B vectrám(kurblis ablak, abs, lufi), nem cserélném el rá a mostani bravámat(abs, lufi, elektromos ablak, elektromos tükör, fűthető ülés, tükörfűtés, klíma, centrálzár, riasztó, stb). Igaz, a vezérműszíj-feszítőgörgőnek iszonyat ára volt, de eddig összesen ezt, meg a szíjat költöttem rá egy év alatt, ezt is azért, mert akkor vettem.
2011. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok.Elfelejtettem viszont azt is hozzátenni,hogy apósmnak van bravója.Olyan 250000 Km-nél tart,vette kb 160000-nél,de eddig nem kellett javítani.Mondjuk Ő nagyon kultúráltan használja,vigyáz rá.
2011. júl. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja,meg amíg az 1.6-os bravo olyan lendületes,hogy erősebb nagyon nem is kéne,addig az 1.6-os vectrára rengetegen panaszkodnak,hogy lomha,viszont fogyaszt annyit,mint egy 1.8-as,2.0-es.
2011. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Van egy német közmondás:


Fiat? Fehler in allen Teilen.

(Fiat? Hiba minden részében.)


Inkább a vectra 1.6

2011. júl. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Van egy magyar mondás: A bioetanol szétégeti a motort.

Duma, duma, duma.

2011. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én már vezettem fiatot és alátámasztom a mondást, hogy sz.r az egész.
2011. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nekem meg van egy fiat bravám. alátámasztom, hogy hülyeséget beszélsz.
2011. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

pörgetni is szeretném igen ,de azért ha szétmeggy valami ne kerüljön többe mint maga az autó.

Amugy nem igazán tudom mi a különbség az A ill. B között..CD-t néztem ami ugye a felszereltséget mutatja..ezen kivül nem nagyon értek hozzá

2011. júl. 6. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!