Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg lehetséges a derbi...

Tényleg lehetséges a derbi senda 125ös motorom üzemanyag tankjánál a lyuk el van dugulva ezáltal vákum keletkezeik benne és ezért megáll mert nem kap üzemanyagot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Derbi senda 125 sm motorom ami állandoan lehörög ha húzom a gázt hörögve is de megy de ha például megállok akkor vagy ha behuzom a kuplungot és megáll. De állandoan ezt csinálja olyan mint ha üzemanyagot nem kapna. Néha jó nem áll meg de minden nap kimegyek motorozni akkor naponta többször is ezt csinálja szinte mindig :/ Azt is hallottam hogy a tanksapkánál van egy kis lyuk ami nekem el van dugulva nem lácc át rajta és hogy ezáltal nem kap levegőt a tank és vákum lesz benne és a benzin nem folyik le. Már szét szedtem karbi, üzemanyag tanknál a kis szűrő tiszta semmi szennyeződés nincs benne. A segítséget és a választ előre is köszönöm.
2011. júl. 11. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Az összes járműnél kell lennie szellőzésnek az üzemanyag tartályon, nem csak a te motrodon!


A tanksapkán lévő lyukon nem lehet átlátni, mert egy membránnak kell lennie rajta, hogy csak beszívni tudjon levegőt, de az üzemanyag ne párologjon ki rajta!


Próbálj állítani a levegő szabályzó csavaron (ha van a karburátoron), de előbb ellenőrizd az úszószintet, és a tűszelepet, hogy nem kopott-e, mert akkor akadozhat!

Ha a légszűrő nem fojt rendesen, az is okozhat hasonló jelenséget, mert akkor nem kap elég üzemanyagot.

2011. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tanksapkán a lyukba nincs semmiféle membrán az a baj hogy el van dugulva az a lyuk nekem is ez volt a gond
2011. júl. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen akkor ma kitisztitom a lyukat :D
2011. júl. 12. 10:54
 4/5 anonim ***** válasza:
nah jólett??
2011. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Volt benne membrán. fúrtam rá egy kicsi lyukat. így már jó :D
2011. júl. 13. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!