Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kismotorra kell kék-sárga...

Kismotorra kell kék-sárga kárbejelentő? Még nem vagyok 14, igaz hogy 13 és fél évesen már ellehet kezdeni? Minimum mikor kezdhetem el a jogsit? Friss jogsival van vmi megkötés kismotorra? (Mint pl. :amíg nincs 2 éves B-d nem lehet utánfutót vonatni)

Figyelt kérdés
Ja,és valami könyvet tudnátok erre ajánlani??-Csak hogy ne érjenek váratlan dolgok:D-Válaszotokat előre is köszönöm.
2011. júl. 14. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
13 és fél évesen beiratkozhatsz és elkezdheted az elméleti tanfolyamot. 13 év 9 hónap után tehetsz elméleti vizsgát, majd 14 év után járműkezelésit. Végül a 14. születésnapod után 1-2 hónappal már meglehet valamennyi vizsgád, mert ugye kell némi idő a forgalmi oktatáshoz és vizsgához is. Segédmotoros kerékpárra - amennyire tudom - nincs külön megkötés a kezdő jogosítvány esetén, mert nemzeti kategória, nem nemzetközi. Kék-sárga kárbejelentőt pedig nem kötelező magadnál tartani semmilyen jármű esetén, csak tanácsos. Mivel bárkit érhet baleset, jó, ha utána el lehet kezdeni a biztosítási ügyintézést is.
2011. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

13,5 fél évesen elkezdheted a KRESZ-t de rutint csak 14 évesen csinálhatod és a forgalmat is, szerintem a kék sárga bejelentő nem kötelező legalábbis nálam nincs és eddig nem is kérték (1 szer állítottak meg a rendőrök eddig) megkötésbe nem tudom mire gondolsz ugyan is személyt nem szállíthatsz oldalkocsit nem tehetsz rá utánfutót nem tehetsz rá de amúgy nincs ilyen, könyvnek ezt ajánlom: [link] én ebből tanultam és minden elsőre sikerült :D

14/F

2011. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,ez életmentő volt.:D
2011. júl. 14. 22:51
 4/6 A kérdező kommentje:
...mindkettőtöknek
2011. júl. 14. 22:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés...Elméletben mi szerepel??táblák,forgalmi szituációk??
2011. júl. 14. 22:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, meg még útburkolati jelek, esetleg rendőri karjelzések. Arra kell figyelni, hogy számítógépen a vizsgaprogival kell sokat gyakorolni. Ttána már annyira ismered a kérdéseket, hogy a vizsgán szine végig se olvasod és ráböksz a jó megoldásra :)
2011. júl. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!