Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítséget, ötleteket szeretné...

AndyB kérdése:

Segítséget, ötleteket szeretnék tuningolni az autómhoz?

Figyelt kérdés

Adott egy Audi A4 1.6 benzines 4 hengeres hengerenkénti külön befecskendezés 101 lovas autó, szeretnék egy turbot belerakni és legalább 170-210 lóerőt kihozni a motorból egy ütős és egyedi autót szeretnék. Van pénzem más autóra is, de én ezt akarom megtartani nekem csak ez jelenti az autót!

METABONDOT használok és már ez is észrevevődik !

Ötleteket, tanácsokat várok minden hozzáértő embertől!?


2011. júl. 17. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Metabondot is észreveszed, akkor használj még több Metabondot! Tankold meg vele, rögtön 300 lóerős lesz...

A turbót felejtsd el. Rengeteg ilyen kérdés volt már és mindegyik ugyanúgy végződött: a házi turbósítás játéknak jó csupán, de annak is csak akkor, ha a munkák nagy részét magad tudod végezni. Ha mindent mással végeztetsz, akkor értelmetlenül sokba kerül (mondjuk akkor is, ha saját munkával spórolsz, de kevésbé fájó a végösszeg).

Szóval ha turbó kell, akkor erőltess bele egy gyári turbós motort. Vagy az 1.8T 20V-t (a "győri motort"), vagy az új TFSI-ket, TSI-ket.

De talán fel kellene mérni a saját igényeidet. Mire kell neked 170-210 lóerő? Nem lehet, hogy elég lenne egy nyomatékosabb, ámde nem olyan éktelen nagy teljesítményű erőforrás? Jó, tudom, 130 lóerővel nem lehet olyan villantani a haverok között, mint 210-zel, de lehet, hogy egy combosabb, szélesebb nyomatékgörbe jobban megfelelne annak, amire használod az autót.

Sőt, azt mondom: az is lehet, hogy nem kell hozzányúlnod a motorhoz. Vannak olyan felhasználási helyzetek, ahol a teljesítmény szinte semmit sem számít. Ha pályanapokon nyúznád néha szegény autót, akkor egy alapos futómű- és féktuning többet javít a köridőn mint száz lóerőnyi többletteljesítmény.

2011. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szét kell borítani a motort,dugattyúkat,vezérműtengelyt stb.. cserélni,olajnyomást emelni ,nagy teljesítményű injektorok,motorvezérlés módosítás stb stb...:)

váltó erősítés vagy csere,plusz a féltengely,nagyobb hűtő

Én is gondoltam már rá, (aut vill szer) de az autószerelő kollégák lebeszéltek mondván ha mindezeket megcsinálom akkor sem biztos hogy pont eltalálom a méreteket,beállításokat.

És jóval drágább lesz mintha vennék egy gyárilag turbóst.

Így keresek egy Nissan 200sx-et és majd azzal barkácsolunk.

2011. júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja és ha valaki turbós 500 lóerős autót akar ,akkor ne kérdezzétek már meg hogy minek az neki. Kell és kész.

Mindenkinek más a hobbija.

Meg egyébként is..

2011. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

fiuk még mindig nem értitek ???

nekem egy működő konfigurációt állítsatok össze és ne azt hogy ez annyi, amaz meg ennyi én ebből a kocsiból ezt a lóerőt ki akarom hozni és késsz hajlandó vagyok 10000 Eurót is rákölteni, mert nekem így tetszik, és még egyszer leírom nagybetűvel VEHETEK ŰJAT IS AUDIBÓL AKÁR AZ R8- AST IS DE NEKEM EZ KELL AMI MOST VAN !!!!!

2011. júl. 17. 14:38
 5/9 anonim ***** válasza:
először is kezd úgy hogy veszel egy jó minőségű turbó feltöltőt 2millió300ezerért... ez már igencsak bírni fogja a strapát! Utána kisebb apróságok az még plusz 1millió körül fog lenni és akkor nincs a motor átalakítva a turbóhoz! ha ennyire gazdag vagy miért nem veszel egy teljes új turbós motorblokkot az autóba amit már csak bele kell szerelni? sokkal egyszerűbb!
2011. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
már előttem is írták.. veszel bele egy 1.8T 20V motort, belerakod, felhúzod a turbónyomást és kész is.. amúgy ha annyi pénzed van akkor mért a legkisebb motorral vetted meg azt az A4-est?
2011. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező te egy nagyképű p*cs vagy és kihasználod a válaszolók segítőkészségét. Szégyelld magad.
2011. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nézelődj érdeklődj. Ilyen adatokat beállítási, és méretértékeket leírni kb 10 A4-es lap.

2011. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag ennyire jól állsz, akkor biztos nem okoz majd problémát elfáradni egy tuningműhelybe, ott elmagyarázni, mit is szeretnél és kérni egy árajánlatot. Aztán majd meg fogsz lepődni...

Először azon fogsz meglepődni, hogy mennyi hülye kérdést tesznek majd fel. Há' hiszen te tudod, hogy meg akarod tartani ezt a motort, oszt' jó lenne bele 170-210 lóerő. Ők meg jönnek itt ilyenekkel, hogy hol legyen erős, mennyi legyen az élettartama, meg hasonlóak... Meg kérdeznek majd baromságokat, hogy mégis használnád-e autópályán meg ilyenek, hogy a váltót és a futóművet milyen irányban okosítsák. Há' neked a motorbul kell nagy erő, mer' az a jó, há' mit nyúlnak a váltóhoz meg a futóműhöz?

De mikor készen lesznek, akkor is csodálkozni fogsz két dolgon. Az első az lesz, hogy nem csak úgy egyből rávágják, mit hová kell csavarozni, hanem ők is tervezgetnek egy darabig. A második meg az lesz, hogy még ezért a "semmiségért" is pénzt kérnek. Há' nem is dógoztak, nem nyúltak hozzá az autóhoz! Csak éppen bevetették azt, amit adott esetben éveken át tanultak és nekik sem volt ingyen.

Szóval ne várd el, hogy egy nem szakértőkből álló oldalon ingyenesen, azonnal megkapd, milyen alkatrészeket kell használnod és mit hogyan kell beállítanod. Tanácsokat tudunk adni, hogy mit kellene megpróbálni, de kész konfigurációt nem hinném, hogy bárki is tud neked szállítani varázsütésre.

2011. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!