Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire kell odafigyelni garázsba...

Mire kell odafigyelni garázsban álló autónál, ha sokáig nem használom?

Figyelt kérdés
Egy 11 éves Ford Fiestáról van szó,áprilisban lejárt a műszakija,az akku is szinte pont akkor adta meg magát végleg.Sajnos az állásomat elveszítettem,ezért nem tudok rá egyenlőre költeni.Maga az autó nagyon megkímélt állapotban van,55.000 km van benne,ami nagy szó,ezért is szeretném megóvni.
2011. júl. 27. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Az akksit kapd ki belőle, főleg ha már úgy is kukás. A gumikba fújd túl egy kicsit, úgy nehezebben deformálódnak, ha lemez tankos, akkor nem ártana, ha tele lenne.

Ezen kívül mást nem nagyon tehetsz, az állástól maximum megrozsdásodik a féktárcsa, ami az első fékezésnél el is tűnik, esetleg a motor belsejében is elindulhat valamilyen oxidációs folyamat, ez már kellemetlenebb.

2011. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bakold fel még. Más nem lesz szerintem.
2011. júl. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a tank legyen tele benzinnel, és a kocsi legyen fölbakolva, a kerekeket pedig nem kell túlfújni
2011. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
eddig kitűnő válaszok érkeztek még annyit, hogy azért kéthetente begyújtanám és üresbe kicsit megzúgatnám, vagy ha már fel van bakolva kicsit sebességben is hagy keveredjen a váltó olaj
2011. júl. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
csak az a gond,hogy nem tudom begyújtani,mert nincs akksim,és sajnos kölcsön se tudok kérni.
2011. júl. 27. 17:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Kb 10ezerért kapsz bele új akksit, de az nem biztos hogy a sokáig bírja ha nem használod, vagy ha ismersz bontót vagy Méh telepet ott lehet ingyen vagy jelképes összegért is kiszedhetsz egy bontásra váró kocsiból egy akksit ami még működik.

Ha sokáig nem használod akkor miért nem adod el, ha tényleg megkímélt állapotú és ilyen keveset futott akkor komoly pénzt kaphatsz érte, 2 vagy 3x annyit is mint a márkatársai, én elgondolkoznák ezen is.

2011. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
a kéziféket ne nagyon húzd be, mert berohad a bóvden (hacsak nem elektromos), meg a többi, amit írtak már
2011. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha sikerül akksit szerezni akkor leállítás után húzd le a sarukat az akksit meg vidd fel a lakásba mondjuk spájzba akkor nem merülget le. ha meg be akarod indítani akksi levisz saruk rátesz és indít
2011. júl. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Műanyag tank van benne .
2011. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!