Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel vagy Volkswagen esetleg...

Opel vagy Volkswagen esetleg Renault? Kezdő vezető!

Figyelt kérdés
Kezdő vezetőként(lány) szeretnék tanácsot kérni ,hogy milyen autót válasszak. OPEL corsa B 1.2i City ,1996 ,350ezerért,131.000 km vagy VOLKSWAGEN GOLF III 1.4 CL 1995, 300ezerért, 240.000km vagy VOLKSWAGEN GOLF III 1.4 CL Pink Floyd, 1995, 340ezer, 140.000 km , de ez két oldalán kicsit szépséghibás. Mit szóltok még a Renault cliohoz, mondjuk én szeretnék németet vásárolni, de a vélemények érdekelnek. Egy kicsi,nőies autót szeretnék amit nem kell havonta szereltetni és nem fogyaszt sokat, illetve az alkatrészek sem drágák! Előre is köszönöm!
2011. aug. 1. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Csakis a corsa
2011. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem típust ajánlanék, hanem csak pár jó tanácsot írok le.

Először is próbálj meg magánszemélytől venni, ne használt autó kereskedésből. Másodszor, vigyél magaddal egy olyan embert, aki ért az autókhoz, tehát át tudja nézni. Legjobb lenne egy autós végzettségű ember, aki akár még kompressziót is tudna mérni rajta.

2011. aug. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is a corsat mondom, ha tényleg német kell, és nem akarsz sokat szervízbe járni, annak ellenére h rühellem az opelt. A Golf III inkább 'unisex'.
2011. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Opel Corsa jó választás lenne, mert egszerű a motorja, nincs agyonelektronikázva, olcsó az alkatrész. Viszont a 2002 előtt gyártott Opelek szörnyen rohadnak, mivel nem merítették még a kasztnikat. Felejtős.

A VW konszern már 1988 óta meríti a kasztnit (Vollverzinkt) ami azt jelenti hogy akkor sem rozsdásodik ha a festékréteg lepattan. Az alkatrészek is elfogadhatóak. Sose a kilóméterfutást nézd, hanem az állapotot! Ha nem értesz hozzá, vásárlás előtt feltétlenül nézesd meg hozzáértő személlyel! A Renault-ot negyon nem ajánlanám, rohad, és megbízhatatlan is. Akármit is veszel, tudnod kell hogy az általad leírt összegekből nem nagyon lehet megbízható állapotú autót venni. Ilyen árigény mellett törekedj az egyszeűségre, minél kevesebb extra van benne annál kevesebb minden tud elromlani.

2011. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lodarazs ***** válasza:
Utolsó, ez csak az Audira igaz, amúgy 86-tól, VW a '90-es évek 2. fele óta.
2011. aug. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

opel : [link]


golf: [link]


golf: [link]


új tipp: polo: [link]


polo: [link]


Ezekre gondoltam , ezek közül melyik lenne az ideális? Vagy melyik biztos hogy nem? Köszi!

2011. aug. 1. 19:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Corsaba az 1,2-es motor kevés még akkor is ha nem rallyzni akarsz vele. Haveromnak van egy 1,2 corsaja meg van vele elégedve de néha mondja is jobb lenne bele az 1,4.


Ha kicsit autót szeretnél nézegesd még a Seat Ibizakat és talán még a Seat Arosat habár azok kicsit drágábbak mint az Ibiza. VW konszern. Motorjaik VW de mivel Seat embléma van rajtuk ezért olcsóbbak is.

2011. aug. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a polo 6n a neked való :)

nekem is ilyen van, pont az 1.3 model, egy éve van meg de eddig csak olajat és benzint tettem bele.

Jól megy, megbizható, keveset eszik, olcson fenttartható.

Bár a belinkelt polo ütött, utolért valamit, látszik a motorháztetön.

2011. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!