Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 14 éves korom óta dolgozom,...

14 éves korom óta dolgozom, és most az egyik lekötésem megszűnt. Jelenleg 19 vagyok. Szeretnék venni egy autót. Van rá 400 000 Ftom. (meg még 200 000 félretéve ha esetleg meghibásodna. Milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Ami nem olyan hogyha ránézel megmondod 200 éves. Citroen Xsara vagy Reault twingo amit eddig találtam ebbe az árkategóriába.
2011. aug. 2. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ne vegyél 180-200 ezernél drágább kocsit, ha veszel is alkudd le ennyire.


Hogy miért?


1 Nem értékálló, a 4-500 ezres kocsid 1 év múlva már csak a felét éri.

2 drága az üzemanyag nagyon.

3 sok köbcentire sok fogyasztás, sok adó, sok átiratás, sok biztostás.

4 Francia, és olasz kocsik nagyon szarok (fiat, citroen, renault) vagy eleve ilyenek, vagy lelakják/szétlopják őket aztán már úgy kerülnekj ide.

5 Német kocsik fapadosak + drágák + ha a felét franciák rakták össze akkor még szarok is.



Ajánlom a régi japán autókat kivéve Suzuki, és Honda azt már európaiak is csinálják/csinálták.


És max 1.2 es motorig gondolkodj, ezekre az utakra nem érdemes új vagy drága kocsit venni hacsak nem terepjáró, ami kibirja a kátyukat + az idióta lámpázást, és a fantasztikus ingadozó időjárásunkat.


Vagy 1 év múlva rákölthetsz 200 at a futóművekre, gumikra stb.



Gázüzemet felejtsd el, belülről eszi meg a motort a rozsda a pára miatt és egy jó állapotú gázosat nem adnak el olcsón, mivel bőségesen megéri fentartani, cska a szart adják el olcsón.

Régi dízelek is többnyire már ki vannak szipolyozva ha olcsón adják, bár néha ki lehet fogni.


Ezek gyártanak megbízható, és egyszerű, tartós autókat amikhez nem kell atomfizikust hívni, ha akkumlátort akarsz benne cserélni.


Daihatsu, Toyota, Metro.. stb



Továbbá ezekben a motorok addig mennek amíg a 4 kerék is ki nem rohad alólad.

Az én 19 éves daihatsumban 276 ezer kilométer van és második gazdája vagyok mióta behozták.

2011. aug. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Röviden:


Toyota Startlet

Daihatsu Charade vagy Coure.

A Metro meg olyan ritka mint a fehér holló.

2011. aug. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2011. aug. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

f astra, bár sokat fogyaszt, és nem is megy, esetleg valami 2000 körül gyártott kocsit, azzal még valószínűleg nem lesz semmi gond egy jó ideig

esetleg még seatot, bár nagyon meg kell nézni, hogy nem rohad-e a kasztnija vásárlás előtt, mert a 10 éveseknél elég könnyen előfordulhat, de ha nem rohad, akkor egy nagyon jó kis kocsi

2011. aug. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2011. aug. 2. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Vagy német vagy japán autóban gondolkodj.A francia,olasz kocsik jól néznek ki de sz@rok.

Én a helyedben Opelt vennék,mert olcsó és olcsó fentartani és igénytelen is,de mégis megy és kényelmes.

Az F astra/B Corsa szerintem a legjobb választás lenne!!!

500 ezerből kapsz nagyon szép állapotú F Astrát.

Nekem volt olyanom,csak tankoltam,semmi mást nem kellett vele!

Üdv.

2011. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ajánlom az F astrát. Nekem is az van 99-es 1.6 8v-s benzines 75 lovas. Nem egy erőbajnok, de előzgetek vele eddig még csak a katalizátor és a hengerfejtömítés ment tönkre (össz:30.000Ft volt)+ a benzin ami nem olcsó:D
2011. aug. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Honda civic.


84-87 ig . A legjobbak. 150ért vettem tavaly azóta lementem 16000km-t minden hiba nélkül.Fogyasztása 5-6L (1300ccm) Nem rohad,motorja tökéletes.(ez az autó még 20évet vígan elmegy.)

2011. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!