Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha német járgányt akarok...

Ha német járgányt akarok venni és használni itthon, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem akarok regisztrációs dijat fizetni.. olyat hallottam hogy állítólag lehet valahogy itthon használni az autót addig amíg van rajta (német) műszaki anélkül hogy regdíjat fizetnénk. Hogy működik odakinn a papírmunka? Át kell iratni az autót? És azt ki fizeti? Ilyet is hallottam hogy azt az eladó köteles fizetni, ez igaz lehet?

Minden részletre kiváncsi vagyok biztosítás stb..


2011. aug. 5. 19:34
 1/6 anonim válasza:
Barátom most vett egy német papírokkal rendelkező BMW-t és ő neki is sokba kerül míg átíratja és a többi. Egy megoldást talált, szerzett rá E-s rendszámtáblát, amivel fél évig tudja használni a kocsit. Ez is benne volt egy kis összegbe, de mégse annyiba mint ha átíratta volna.
2011. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tesókám ha az eladónak kellene fizetne akkor valószínű beépítené az autó árába.....Semmi köze az autóhoz miután aláírtad az adásvételit akár fejre is állhatsz. De készülj mert sok sok pénz behozni még ezeréves roncsokra is százezres a regadó ami MEGKERÜLHETETLEN.
2011. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Idióta állat utolsó! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ott írja az előtted lévő hogy mi a megoldás.. világi nagy gyökér lehetsz tesókám! xD

2011. aug. 5. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez E rendszámmal nem sokra mész, max fél év és úgy tudom nem lehet hosszabbítani, van még a P próba rendszám de azt beszerezni bonyolult, az is fél évig jó, de ezekre nagyon sok a biztosítás és korlátozza a kocsi használhatóságát ( 1 fő és csak Mo-n használhatod)

Legolcsóbb de nem legális verzió az lenne ha vennél egy ugyanolyan törött kocsit magyar papírokkal és a papírjait átrendeznéd a tiédre( úgy mintha ha papíron a törött kocsi teljes felújításon esett volna át), az is sok macera de ha van bontós ismerősöd akkor meg lehet oldani, és akkor csak az eredetiségvizásnál kell még alkotni valamit (kis boríték és át is megy)

2011. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Németországban nincs bevizsgálási és forgalomba helyezési díj, valamint súlyadó sem. Müszaki vizsgára kint van lehetőség. Amit hallottam 2008- ban egy auto átíratása kb: 50 Euro. Ha van egy német rokonod akkor könnyebb. Ha pedig a N.o.- ban dolgozol úgy még jobb, mert kint használod rendszeresen az autót, itthon az igazoltatásnál hihetőbb.
2011. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tartós bérlet,lízing,bérautó.

Ezek bármelyikével élhetsz ha német rendszámmal akarod a zsarukat bosszantani januártól.

Ez egy PROFI csapat,mindenben segítenek és ez bármilyen autóra vonatkozik.

[link]

Sok sikert!

:p))

2011. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!