Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Veszít a motor a teljesítményé...

Veszít a motor a teljesítményéből, ha csak bioetanolt tankolnak bele?

Figyelt kérdés

Egy 2006-os Mitsubishi Eclipse (3800ccm)-be és egy BMW 645Ci-be akarunk etanol átalakítót rakni.

Mennyit veszít az autó a teljesítményből, ha veszít? Sok mindent hallottam már.


Valamint fele-fele arányban lehet-e tankolni ezekbe az autókba benzin és etanol keveréket?

Eddig csak 70-30% aránnyal próbálkoztam, nem jelentkezett semmilyen probléma, de a kúton azt javasolták ne rakjak bele többet, mert lehet hogy rángatni fog a kormány, és nehezebben fog indulni az autó.


Köszönöm válaszaikat!


2011. aug. 7. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Rövid távon mindegy, a BMWt (ha 2000 utáni) akkor tuti, hogy szétcseszi átalakító nélkül az etanol.


Mivel az Etanol kevesebb energiát ad le robbanáskor, mint a benzin, így +15-20% fogyasztásnövekedéssel kell számolni. A menetteljesítményt a normál benzinhez képest nem rontja. Viszont télen valóban lehet gond az indulással, mivel megdermed az aynag.

2011. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs teljesítménycsökkenés, sőt egy jól beállított autónál éppenhogy nagyobb teljesítmény érhető el etnaollal (teljes magyar rally élmezőny etanolon autózik...). Átalakító nélkül viszont tényleg nem szabad túl sok etanolt betölteni egyikbe sem (bár a Mitsu talán jobban bírja). Lehet hogy nem lenne semmi baja, de ha meg mégis, annyi rizikót nem ér meg.
2011. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom szerint kb. 10% a teljesítmény csökkenés.

Ami pedig megkérdőjelezi az etanol gazdaságosságát - a fogyasztása is kb. ennyivel nőtt az autónak...

Erről nem szóltak a krónikák.

Inkább a gázt ajánlanám,a Landi Renzo közvetlen,hengerenkénti befecskendezéses szettjét.

V6-ba 270 körüli,V8-ba százzal több sőt V12-be is rakható újabb százas rátéttel.

2011. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

meg-meg... igen, tavaly télen is azért tudtam elindulni az autòmmal, tiszta etanollal, minusz tizenöt fokban mert megdermedt... netalàntàn a pt-e85 àtalakìtò melegítette a tankomat...



mit csesz szèt az etanol àtalakítò nélkül?! szeretném tudni, mert akkor megdőlni látszik, hogy a német autòk jobbak az olasznàl, mivel az én öreg bravàm hiba nélkül indul hidegben is etanollal, a lehető legolcsòbb átalakítòval. lehet, hogy megbìzhatòbb járgány egy fiat, a híres bmw-nél?! bár hallottam már olyat is, hogy a német autòkban az etanol megeszi a benzincsövet... megint az olasz nyert... hùha...


részemről ùgy tűnik, megint olyanok osztjàk az észt az etanolròl, akiknek gőzük sincs a tulajdonsàgairòl. a 10-15% fogyasztásemelkedés egyébként helytàllò.


egy 3 éve etanollal közlekedő

2011. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
válaszom az elsőnek szólt.
2011. aug. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A teljesítmény változása a beépítés/átalakítás minőségétől függ. Többet kell kapni, mert az etanol fajlagos energiatartalma kisebb a benzinénél. Viszont a kompressziótűrése nagyobb, szóval kopogás nélkül nagyobb sűrítést lehet elérni, ami azért előnyös mert javul a motor termikus hatásfoka, ezáltal azonos veszteségek mellett (hűtőrendszer, erőátvitel, légellenállás stb) nagyobb lesz a teljesítmény. Persze ehhez komolyan bele kellene nyúlni a motorba, konkrétan levenni a hengerfejből. Ezt meg persze csak akkor lehet megcsinálni, ha utána már nem akarod benzinnel használni.

Gyakorlatilag ugyanazt a teljesítményt ki lehet hozni nagyobb fogyasztás mellett.

2011. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Felejtd el felviszik az árát majd az E85nek volt a hiradóban, ugyhogy bukta lesz ha veszaralteted
2011. aug. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

22:32


Mit csesz szét?


Újabb computeres injektorvezérelt autókban a teljes adagolást.


Régebbi autókban sokszor kioldja a csövekben, a tankban és a szűrőben lerakódott szennyeződést (ugyanis ezt a benzin nem oldja).

Ha peches vagy sokszor a tömítések sem bírják.


Nem véletlenül kell az átalakító!

2011. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az etanol(etil alkohol) -114 fokon fagy, tehát nem tudom,hogy mennyire fűtöd a garázsod, de lehet, jobban kéne,ha megdermed nálad..Az viszont lehet,hogy vízzel keverik a kutak, mint a benzint, haszonszerzésből..

(a benzinkannában egy nap állás után a fagyban a leülepedett víz meg szokott fagyni, ami elég szomorú a benzinárakat is nézve)

2011. aug. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!