Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A világ legmegbízhatóbb autói?

A világ legmegbízhatóbb autói?

Figyelt kérdés
Idén nyáron volt szerencsém több afrikai országba is eljutni és kicsit meglepett amit tapasztaltam. Itt Európában mindenkitől azt hallom hogy a VW konszern autói a legmegbízhatóbbak, a franciák meg olaszok pedig kerülendőek. Afrikában viszont (ahol szerintem azért eléggé gyepállják az autókat) pont hogy a régi Peugeotokból és Fiatokból van rengeteg és szemmel láthatólag jól tűrik a megpróbáltatásokat. Sok Hyundait, Daewoot, Mitsubishit, Hondát, Nissant, Toyotát, Renaultot, és Lada Nivát is láttam, de német autók közül meglepetésre egyedül szinte Mercedest találni. A kérdés adott: szerintetek mennyire van alapja azoknak az esmzéknek melyek szerint a német autók a legstrapabíróbbak és szerintetek melyek a világ legmegbízhatóbb autói (márka/típus)?
2011. aug. 9. 12:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nem azért van ott sok olasz meg japán mert jobbak, hanem mert jelentősen olcsóbbak
2011. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Valahol egy összehasonlítást olvastam és messze az A6-os Audi volt a legmegbízhatóbb. Igaz, ennek ára is van, de (egyeseknek) megéri.
2011. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
én azt olvastam, hogy az usa-ban a vevőelégedettségi felmérést a toyota nyerte
2011. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez így szerintem nem megválaszolható kérdés.Mindig azt kell megnézni,hogy mire használják az autót.Itt Európában,pláne középen a német autók terjedtek el a legjobban.Talán az útviszonyok,az úthálózat kialakítása(20 kilóméterenként település) és talán az időjárás miatt is.

A másik dolog,hogy régen se a francia,se az olasz nem volt rossz.Nyilván manapság vannak gyengéik,de közel sem kell annyira fikázni őket,ahogyan itt teszik.És a német autókat sem kell az egekbe emelni.

A japánok a világ minden részére gyártanak autót,így nem meglepő,hogy afrikában is sok van.A németek főként európába és amerikába gyártanak.

Hogy miért van afrikában sok francia autó?Azért mert nagyon sok afrikai ország francia gyarmat (vagy csak volt).

A Lada Niva több évben is elnyerte a világ legjobb terepjárója díjat,szóval nem meglepő,hogy sok van belőle.Talán a Lada gyárnak ez a leghíresebb modellje.


És így a végére még annyit írnék,hogy ne a gyakorikérdések alapján válassz autót,ugyanis az itt kommentelők többsége 16-18 éves.Ha megszerzik a jogosítványt,akkor máris szakértőnek érzik magukat.Egy valaki elkezdte fikázni az olasz autókat és azóta mindenki.Fiat Seicento-val járok évek óta és nincs rá panasz.Közel sem olyan megbízhatatlan,mint amilyennek írják.

2011. aug. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
Állítólag a Volvo-k a legmegbízhatóbbak.
2011. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Régen valóban megbízhatóak voltak a német kocsik de már eljárt felettük az idö. Ugy is lehetne mondani, hogy a többi gyár "beérte" öt és már messze elhagyták. A legmegbízhatóbb autó? Én a toyotára voksolok. Amugy mindenkinek más. Valaki tapasztalat alapján ítél valaki mások tapasztalata alapján. Jók a német kocsik de japán kocsik messze jobbak. Ezt a top 10es megbizhatósági lista is bizonyítja(minden évebn van).

1:Toyota

2:Mazda

3:Honda

2011. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Land Rover Defender -ek , Mercedes G osztály , Mitsubishi Pajero-k ezeket halottam a legjobbnak bár terepjárók :)
2011. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

merci g az sz*r


a suzuki swift a legmebízhatóbbb


de olyan nincs hogy legmegbízhatóbb, attól függ ki mennyire szervizeli


de ha egy autó alapból szar mint pl az audik, bmw-k, mercik, akkor mind1 mennyire szervizeled, nemjók


Alfa a legjobb, mert annak megvan csinálva a motorja a tdivel szemben


amugy ne mondjuk már hogy német precizirás b+ mert mindent robotok raknak össze! kínai robotok!!

2011. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

"Nem azért van ott sok olasz meg japán mert jobbak, hanem mert jelentősen olcsóbbak"

Az egyedüli német tényleg szinte csak a Mercedes, az meg nem a legolcsóbb (oké, nyílván mások veszik ezt is meg azt is, de ebbe most ne menjünk bele). A japánok fele meg terepjáró, vannak újabbak is amik azért Magyarországon sem olcsó tételek, pl. egy Navarra, Hi-lux vagy Pajero... Francia és olasz autók között is akadnak újabbak és régebbi gyártásúak.


"egy összehasonlítást olvastam és messze az A6-os Audi volt a legmegbízhatóbb"

Hát, Audit nem nagyon láttam, voltam Egypitomban, Líbiában, Algériában és Marokkóban de csak egy két régi 80/100 tűnt fel.


"ne a gyakorikérdések alapján válassz autót"

Nem ált szándékomban, de azért köszi :) A kérdést csupán azért tettem fel mert tényleg nagyon feltűnő volt a különbség az afrikai és európai autópark között, márpedig véleményem szerint ami azon az éghajlaton és körülmények között bevállik az csak jó autó lehet. Az EU-ban magasztalt Golfok, Passatok, Octaviak, BMW-k közül viszont nem láttam eggyet sem, pedig az autópark jó része európai import.

2011. aug. 9. 14:42
 10/28 anonim ***** válasza:
olyan nincs hogy megbízható autó! mindegyikben bármi tönkremehet bármikor. és amíg gondozás kell az autónak addíg nem megbízható . tehát megbízhatatlan autó van ,megbízható nincs...
2011. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!