Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyári xenon fényszórók is...

A gyári xenon fényszórók is vakítanak?

Figyelt kérdés

Abból a szempontból nem rossz dolog, hogy jobban bevilágítja az utat. De mikor a másiknak kisül a szeme is..

:D


2011. aug. 10. 00:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát mivel a gyáriak automata magasságállítóval rendelkeznek, így elvileg nem. De ezekhez a "jó" magyar utakhoz nem elég gyors az automatika, szóval a gyáriak is vakíthatnak.
2011. aug. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyári xenon fényszórók nem vakítanak. Ami vakít, az a xenon töltésű izzó egy halogén fényszóróban. A halogén és a xenon fényszóróknak ugyanis teljesen más a vetületi képük, és egy halogén fényszóró foncsora és búrája csakis kellemetlen módon tudja szétszórni egy xenon izzó fényét. Egy xenon fényszóró önmagában kifinomultabb eszköz, precízen vetíti ki maga elé az izzó fényét a lencse.
2011. aug. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, az előttem írónak persze igaza van, én általánosságban beszéltem.
2011. aug. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

01:21 "A gyári xenon fényszórók nem vakítanak"


Látom,kevés tapasztalattal rendelkezel a témában..

Majd ha késő este beugrik mögéd egy Porsche Chayenne,

megváltozik a véleményed!

Egy hegesztőműhely ahhoz képest kutya f@sza...


Viszont nagyon mókás,amikor a belső tükrömmel visszairányítom a pofájába a saját vakító fényét.

Általában úgy lemarad,hogy öröm nézni!

2011. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az nem normálisan van beállítva. Mellesleg nem egy halogén fényszórós égette már ki a retinám, szóval nem kell hozzá xenon.
2011. aug. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

00:47 "nem egy halogén fényszórós égette már ki a retinám"


Sajnos ez még nem változtat azon a tényen,hogy minden második "xenonos" belevakít a pofámba!

És ne egy kereklámpás zsiguliból indulj ki,a kérdés nem erre vonatkozott.Mert amíg annak a lámpáját egy csavarhúzóval szanaszét állítgathatod,xenonnál otthon nem csinálod meg ugyanezt..

2011. aug. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!