Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 km órát hogyan...

Simson s51 km órát hogyan lehet állítani?

Figyelt kérdés
simsonomon jelenleg 16' os lánckerék van a 13 as helyett, ezért a km órám nem a valós sebességet mutatja. hogyan lehet állítani?
2011. aug. 10. 11:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

amúgy igazad van!!!:D enyémis alig megy 75-öt.

fizikai képtelenség, hogy 110-zel menjen egy simson, hacsak nincsen rajta új henger, nincsen benne megerősített főtengely, s ugye ehhez tartozó jó mínőségű csapágyak.

érdekes, de azok a simsonok, amin egy vagány 14 éves kis sz@ar ül, jó,ha 40-et mennek, de a netharcosság biztos megy:)

2011. aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Jogos a hitetlenségetek :)

De ha gondoljátok, nézzétek meg sportmotor.hu-n


ha lenne neked egy 60/4 es Tábori Tuningolt hengered Keyston dugóval, tuningolt BVF porlasztóval hidd el hogy menni fog úgy mint az enyém, de ha kértek mutatok linket :)

2011. aug. 10. 19:02
 13/21 anonim ***** válasza:

Jó,oké...porrátuningolt simsonok léteznek,nem is kevés..

Büszkén "repeszt" is vele a boldog tulajdonosa,legalább

3-4 hónapig.

Csak sajnos utána zacskóban viszi s szerelőhöz megint!

Megéri ez a kis plusz teljesítmény?

2011. aug. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
a motorom felújítás előtt 50-55 öt ment, jelenleg 85 öt is.Ezért a "kis" plusszért igenis megéri. egy kicsit belemutatok a simson s51 széria történetébe. a Simsonnak gyárilag volt SZÉRIA 70 ccm es motorja, ami még mindig több mint az én 60ccm em..nem mellesleg a motorom nem forgós "jó sufni babettagyúúttáás"-os, hanem 12v os tirisztoros..a hengerem nem melegszik túl , a spéci légszűrővel felszerelve nem kap minimális port se a henger, ezért nem látom okát hogy 4 hónap alatt tönkremenjen.(3 hónap már letelt, és tökéletes, mint annak rendje....)
2011. aug. 11. 09:58
 15/21 anonim ***** válasza:
Az szüli a vitákat, hogy olyanok mesélnek a tuningról akiknek fingjuk nincs róla olyanoknak, akiknek szintén fogalma sincs a dologról. A profik meg nem foglalkoznak velük, mondván jól elvannak, majd abbahagyják. Emberek, fel kellene nőni. Ha az itt arcoskodó Simsonosok, robogósok valamelyike ráülne egy 70-es, teszem azt 4 felömlős 11 ezerre dolgozó hengeres Simsonra, amin Vrezo van, garantálom, hogy max. a harmadik rezósávnál összeszarná magát. Nem kellene itt kitalációkkal dobálózni és akkor nem lenne vita. Csak sajnos a mai magyar társadalom annyira hülye, hogy nem érti meg...na mindegy, nem is koptatom a billentyűzetet, folytassátok csak :)
2011. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Utolsó rutin róka!

El ne döntsd már helyettem,hogy mitől "szArom össze magam"!

Egy fehúzott simó hamar elfossa magát,mert alul van csapágyazva...rakhatsz te bele SKF-től KOYO-ig mindent,a méretük nem arra van tervezve,hogy ezt a fokozott gyűrődést tartósan bírják!

Kérdezd meg Tábori mestert! Rengeteget jártam hozzá,amit a somómra költöttem nála,abból simán vehetnék egy jó kocsit...

2011. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
én aztán nem versenycélokra használom a gépet:)Te lehet hogy olyan motort szeretnél amivel nyélgázon mehetsz egyhuzamban 1000km ert, de én nem ilyen vagyok.Szegény simsont jól alábecslik, mert ha vki aztmondja simson, akkor a 70 éves papóka lepukkant retkes vasa jut eszébe, amit reggel 7 től 10 ig rugdos, hogy lemenjen vele pecázni.
2011. aug. 11. 14:27
 18/21 anonim ***** válasza:

Semmi más nem kell,mint egy 60-as henger,és hosszúnegyedik:)

Örök életű a moci.

2011. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az már régen rossz, ha egy Koyo vagy egy Fag, vagy mondjuk teszem azt egy Skf csapágy nem bírja a gépben. Tábori meg mindent rohadt drágán csinál, a hengerei pedig egyáltalán nem élesek, mert utcai használatra vannak kitalálva.
2011. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

a simson az fun dolog, ennyi, ha ezt észben tartja mindenki akkor nincs gond.


amúgy második vagyok. 15 ös fogaskerékkel amikor 70 et mutat az óra, akkor megyek 74 el gps szerint. szal kicsit csal.

de amúgy az óra is szar, a meghajtás műanyag, igazából nekem itt minden új meghajtás spirál, óra, és így méri azt amit mér.


(70ccm 4 fokozat, gyári dob gyári karbi)

2011. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!