Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó vagy manuális?

Automata váltó vagy manuális?

Figyelt kérdés

autómata váltós kocsit szeretnék, de közbe ha ugy adódik hogy hiányzik a manuális, átszeretnék rá váltani.

hogy hivják ezt a váltót ami 2 az egyben?

multirtonic?


2011. aug. 11. 11:04
 1/9 anonim válasza:
100%
triptonic is ilyen
2011. aug. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Félautomata. Márkánként változik az elnevezése pl.: Alfa Romeonál Selespeed.
2011. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Nálam a vezetéshez hozzá tartozik a manuális váltó. Nem szeretem hogy az automata helyettem dönti el melyik sebességben vagyok. (Pl. 5ösben megyek 70-nel egy busz mögött, kitalálom hogy megelőzöm, akkor én általában amikor kivágok mögüle visszaváltok 4esbe és odalépek neki, így szoktam meg, így tempósabban lehet előzni. Ezt egy automatával nem tudnám véghez vinni.)
2011. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Egyik ismerősömnek egy automataváltós Ignis van, 1,5-ös. Ha előzésbe kezd, csak lepadlózza a gázpedált és (állítása szerint) ilyenkor az autó visszateszi kettesbe és indulás. Nem tudom valóban kettesbe teszi-e vissza, de eszméletlenül megindul olyankor. :D


Egyébként nekem soha nem kellene automata váltós, mert akkor mit csinálok a bal lábammal? A nyakamba veszem? :D Nekem az autóvezetés során az egyik kedvenc élményem a sebességek kézzel váltogatása. :)

2011. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
az utolsónak aban gaza van ha zeket lepdlózzuk akkor visszavált igaz nem midngi 2be mert ha pl 150nél akarnál előzni szép is len gey 2es... meg amugy elbirom képzelni menyire indulhat megy egy 1.5ös ignis
2011. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
jaés a bal lábadnak van egy külön kis taposó hely ahol tarthatod
2011. aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kmd és még 1-2 válaszoló: inkább ne írjatok, ha nem vagytok képben, köszi!


A mai modern automata váltókkal ugyanúgy lehet előzni, mint egy manuálissal. Igaz, a számítógép dönti el helyetted, hogy hanyasba pakolja, de egyrészt nyilván nem fixen kettesbe, másrészt ha lepadlózod, akkor általában kettőt vagy hármat biztosan visszavált, ez nagyban függ attól is, hogy hány sebességes maga a váltó.

2011. aug. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, mondom ezt úgy, hogy soha nem vennék automata váltós autót, magam is maradi vagyok és szeretek kézzel váltani.
2011. aug. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sohasem 150-nél kezdte meg az előzést, kb 70-80-nál és csak rá hagyatkozva mondtam a kettest, lehet az a kettes hármas is. :D És igen megindul ahhoz képest, h nem egy Audi A6 3,2 TDI ;)
2011. aug. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!