Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kérdéseket érdemes...

Milyen kérdéseket érdemes feltenni használtató vásárlás esetén? Mire kell odafigyelni? Opel astra f

Figyelt kérdés
Milyen kérdéseket érdemes feltenni használtató vásárlás esetén ??? Mire kell odafigyelni??? Opel astra f
2011. aug. 14. 14:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy a kerekek normálisan állnak-e. Azonos a tengelytáv, alaposan nézegesd az illesztéseket, lámpák meg egyebek normálisan állnak, nem-e korrodált, ha itt minden rendben, az autó valószínüleg nem volt törött. Motortét vizsgálata, belsőtér, nézz be az autó szőnyeg alá, nincs-e beázás, kérdezd meg miért akarja eladni, mikor lettek cserélve a szűrők, olaj, fékbetét, hibátlan-e az autó, műszakija meddig érvényes. Próbáld ki világítanak-e a lámpák, be-e tudod kötni az övet, működik-e minden, menj próbakört, aztán szállj ki, halljad a motorhangját.. Nagyjából ennyi. Fontos, hogy ne autókereskedésből vedd!
2011. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kuplung vizsgálata. Behúzott kézifékkel megpróbálsz kicsit tolatni. Ha jó a kuplung, akkor a motor fordulatszáma csökken ahogy engeded fel a kuplungpedált, végül le is fullad. Ha nem így van akkor, erősen kopott a kuplungtárcsa.
2011. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz a kocsikhoz, vigyél egy megbízható szerelőt! Egy gyakorlott szaki néhány perc alatt kiszúrja a gyanús dolgokat. Érdemes rászánni azt az 5-10 ezer forintot, mert egy rossz autó megvásárlása esetén ennek sokszorosa lesz a szervízköltség.
2011. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Lehet még logikázgatni is,hiszen,ha sok gond van vele és nem mondja el,akkor hazudik.Alapból feltételezni kell,hogy hazudik az ipse.Meg kell hallgatni,amit mond,aztán szépen kérdezgetni sorra,csak más kontextusban.

Mikor vette?Hány km-mel,Hol dolgozik,hogy dolgozik,Miért eladó,mennyi a végsebessége,milyen autókat gyorsul le...stb.

Úgy kell beállítanod magad,mintha laikus lennél és valami elképesztően rossz autógazda lennél a tudatlanságod okán.És ő erre fog építeni,ebben akar Téged megerősíteni.

Persze ez nem egy egyetemes megoldás a jó autóválasztáshoz.Érteni kell hozzá,tudni érdemes,hogy milyen állapotában jó az autó és pontról pontra végig kell nézni a berendezéseket.

100%-ra nem lehet megmondani,de,ha figyelmes az ember,akkor egy jó autónál érződik,látszódik,hogy az jó.

Ebben az esetben vagy sikerült atb@sznia a tulajnak vagy tényleg jó.Olyankor nincs ellentmondás.

Ez a logikázgatás akkor hasznos főleg,amikor még csak telefonon érdeklődsz.Nem biztos,hogy közel találsz egy jó verdát és elég kellemetlen,ha 200km-t vagy tbbet utazol egy tragacsért.Oda kell figyelni a pesti atókra is.A pesti autó nagyon sokat áll pl. dugóban,ami azt jelenti hogy megtesz vele napi x km-t,amit azóra is mutat,ha nincs visszapörgetve,de azt már nem mutatja,hogy még x időt járt a motor,amíg a sorban vesztegelt.Ott erőszakosabban érdemes vezetni,ami persze,hogy nem kíméli az autót.

Van egy bölcs mondás erre:Mindenki megfizeti a tanulópénzét.

2011. aug. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ön is elmebeteg mint én aki használtan FAsztrát veszek, vagy ön még újonnan vette?
2011. aug. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel,én f astrát vettem használtan,ráadásul kereskedésből.

Én nem bántam meg.Jó vétel volt.Két éve megvan,semmi bajom nem volt vele eddig.15 éves és nem rég műszakiztattam.Átment,persze felkészítés nélkül...

Annyi gond volt vele,de ez nem túl meglepő,hogy lerohadt a stabikizátor gömbfejem,eltört és szétverte a lengéscsillapítót.Ami öröm volt az ürömben,hogy 20 ezerből megjavíttattam.Ez nem rossz.Én nem tartom őrült dolognak f atrát venni.Csak nem mindegy,hogy milyet...

2011. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"semmi bajom nem volt vele eddig." <=> "stabilizátor gömbfej,eltört és szétverte a lengéscsillapítót."


Az hogy komolyan életveszélyesé változott, az a semmi bajommal hogy fér meg egy agyban?

Igen én komolyan "szeretem" ezt az önhazugságot.

"semmi bajom nem volt vele eddig." ;-)

2011. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez nem önhazugság te kis Csernus.

Az,hogy eltört,a korrózió oka.Elrozsdásodott,volt rá ideje.Ha egyébként nem tudnád,hogy a stabilizátor rúd elválása mit jelent,akkor nézz utána előbb.

Életveszélyessé sem vált,mert olyankor sem az autó életveszélyes,hanem az ember,aki a körülményekhez képest méltatlan módon vezeti.Hidd el,seeemmi gondot nem okozott.

Ami meg az én véleményem,hogy tele van ez az oldal reklámzabálókkal,akik szenttül hiszik azt,amit beadtak nekik és,mint a szentírást,harsogják a dühtől,ha valaki lesz@rja ezt.Képzeld el bäszdmeg,hogy én is megálltam a zebra előtt,ha leléptek elém,mint a michelin reklámban.Ja,és,hogy tovább hergeldd magad,nyári gumival télen...

2011. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Csernus nem terapeuta. Reklámot meg ha kettőt látok havonta. Viszont FAsztában legalább fél tucatban ültem, vagy vezetem is. Volt a cégnél is több, és egy jó barátomnak is volt, és egy másik haver faterjának is. Jól tudom miről beszélek. Első, másod és harmad kézből is egyenként is elég infóm van.
2011. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Srácok ne veszekedjetek !!!

Azért köszönöm a válaszokat !!!

2011. aug. 17. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!