Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fűnyíró motort szerelek a...

Fűnyíró motort szerelek a biciklire, mehetek vele közúton?

Figyelt kérdés

Egy normál benzines kerti fűnyíró motorját rászerelem a biciklimre,és megyek vele közúton,legális ez?

Tudom hogy volt már róla szó ....


2011. aug. 15. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Valamikor régen a 60-as években voltak a Dongó motoros kerékpárok! Ezek utólag lettek rászerelve, 30-40ccm-sek, nem kellett hozzá kreszvizsga. Bármikor levehető- visszarakható, kikapcsolt állapotban pedálozható volt a kerékpár. Szerintem rászerelheted!
2011. aug. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az értelmes választ.

Ez nekem is eszembe jutott csak az a baj,hogy az a fűnyíró motor 150 ccm,de ne értsd félre,nem nagy motor,és tudomásom szerint nem is gyártottak ettől kisebb benzines fűnyíró motort.Ugyanakkor annyiból gondolom hogy legális lenne,hogy úgyis úgy csinálnám meg hogy max 40-el tudjon menni,tehát a 150 ccm ellenére nem száguldoznék vele.

2011. aug. 15. 10:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem szabályos közúton használni. A rendőr azzal fogja kezdeni, hogy elkéri a forgalmi engedélyét. Ha nincs, jól megbüntet.
2011. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ha a motor teljesítménye nem több mint 300w, akkor lehet vele menni. De mivel ez egyik fűnyírómotornál sem teljesül és lefojtani úgysem tudod, valamint a beépítés is rendkívül körülményes lenne, ezért nem.
2011. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40-el akarsz vele menni? akkor neked már kell moped kreszvizsga és forgalmi is!
2011. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem,és köszönöm a válaszokat.

Nézzétek,ilyenre gondoltam: http://www.youtube.com/watch?v=UptqulhhCT4

2011. aug. 15. 10:58
 7/7 anonim ***** válasza:
a rendőr tutira belekötne, és balesetveszélyesnek is látszik
2011. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!