Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tanítják az embereke...

Miért nem tanítják az embereket a gazdaságos közlekedésre?

Figyelt kérdés

A mai napig nem fogták fel nagyon sokan, hogy mire való a motorfék, és hogy minél kevesebbet használod a féket, annál kevesebbet fogyaszt az autód. Azt sem értik meg sokan, hogy ha látod, hogy a piros lámpa 20 másodpert múlva zöldre vált, akkor nem nyomom mint az állat, hanem lelassítok annyira, hogy ne kelljen megállnom. Ez olyan bonyolult?

Lehet, hogy nem az autókat kéne telipakolni a sok környezetvédelmi cuccal, ami miatt nem mennek, sokat esznek, hanem az embereket kiképezni.


2011. aug. 19. 13:22
 1/8 anonim válasza:

Ezt hívják környezeti oktatásnak, nevelésnek. Elsősorban a környezettudatosabb szemléletet kellene megtalálniuk az embereknek, nem pedig azzal védekezni hogy: "ha a másik is szemetel, árt a környezetének, én miért ne tehetném meg?"


A tegnapi nap éppen a városban sétáltam, amikor előttem egy pár NŐ tagja kb. 3-4 m-ről dobott az utcai kuka felé valamilyen hulladékot.


Csak magamban merengtem el, ... egyáltalán elhitte-e hogy sikerül beletalálnia, vagy egyszerűen azért "az esélyt megadom" alapon inkább a kuka felé hajította, mintsem maga mellé, a járdára dobja.


Ez változó. Van aki sohasem fogja megtanulni, hogy hogyan is kellene élni, környezettudatosabban gondolkozni, toleránsabban és óvatosabban közlekedni az utcán (lsd. az osztrákok!).

És vannak olyanok, akik hiába próbálnak tenni, a többiek úgyis többségben lesznek...


Én inkább elsétálok a kukáig, vagy visszateszem a táskámba a szemetet, és otthon kidobom. Igaz nem sok, de sok kicsi...szól a mondás. :)

2011. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát a kérdésed elég egyéni.

Van mikor olyan kedvembe vagyok,hogy sporolok,motorfék,hamar felváltás stb,dee mikor unatkozom vagy jókedvem van akkor kihuzatom,a végén váltok csak vissza egyesbe addig meg féék,szóval én is tudom,hogyan lehet spórolni....dee van ,hogy lesz'rom


A másik,hogy 6.8-at evett a kocsim,rakattam rá vadi új kipufogót és most már ha nyomom neki se megy fel 6.2 föléé.

2001-es Renault autóó.

2011. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos még a biztonságos közlekedéssel is gondok vannak. A környezetvédelem a következő lépés lenne...

Azt se tanulták meg, hogy egy sarokra nem kell kocsiba ülni.

2011. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazad van ,én is írok egy példát . A mi utcánk egy közepesen emelkedő-meredek utca és középtájon van bent egy kis kanyar,kb 50 km/h -val szedhető. A legtöbb autós mégis úgy autózik ,hogy jön fölfelé , jó nagy gázzal 60-70 -el(lakott területen) a kanyar előtt nagyot fékez ,majd újra gyorsít. Apum meg egyenletes 50-el végig megy rajt ,fékezés nélkül.
2011. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én ha gyorsabban megyek az egyenesben, mint amennyivel bevehető az általam jól ismert kanyar, akkor időben lassítok előtte motorfékkel. Ugyanis, amíg motorfékezel, addig ingyen mész.
2011. aug. 19. 13:47
 6/8 anonim ***** válasza:
azért nem takarékoskodnak mert hajtja őket a még átférek vagy nincs kedvem megállni vágy...esetleg hogy mikor elszáll a fék akkor nem fognak tudni motorfékkel megállni mert nem tudják majd bemérni azt a távot amin annyira le tud lassulni hogy neki menjen a másiknak :D
2011. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
még annyi kimaradt hogy hiába tanítanák ezt senki nem törődne vele! mint ahogy manapság a követési távolság sem ...
2011. aug. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert az emberek primitíven vezetnek.Tövig nyomják a gázt,aztán a féket.Valaki azért mert élvezi,valaki azért mert ideges,valaki azért mert kompenzál valamit,és így tovább számos egyéb okból,de mindenesetre ebben az országban ez így szokás(divat).SAJNA,EZ VAN!!!

Az intelligencia még mindig hiánycikk kishazánkban:D

2011. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!