Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a tompított és...

Mi a különbség a tompított és a távolsági fényszóró között, ezt úgy értem, hogy az izzónak a Wattja nagyobb a távolságinak vagy csak beállítási különbségek vannak? Nekem külön izzó van a tompítottnak és a távolságinak is. Mindkettő H7-es!

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 00:39
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Máshová világítanak.
2011. aug. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Más formájú a fénykévéjük. A tompított fényszóró fénykévéje szélesebb, de rövidebb és aszimmetrikus: a jobb oldalon hosszabban, a balon rövidebben világít. A távolsági fényszóró kévéje keskenyebb, de hosszabb és szimmetrikus. Mivel mindkét lámpatestben H7-es izzó van, ezért gondolom, neked is logikusnak tűnik, hogy a teljesítménye ugyanakkora, 55 W. Ebben egyébként ritkán van eltérés: csak a nagyon régi, hagyományos töltetű biluxizzók és a H4-esek esetén nem egyezik meg a tompított és a távolsági izzószál teljesítménye. Itt egy izzón belül van a két szál, tehát egy optikai egységből áll a lámpatest. A régi fajta izzóknál 45 wattos a tompított és 40 a távolsági fény szála, a H4-eseknél a tompított 60, a távolsági fény 55 wattos. De a fénykévék ott is ugyanilyenek: tompítotton rövid, széles, aszimmetrikus képet adnak, távolságin hosszú, keskeny, szimmetrikus képpel vetítenek.
2011. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen pl. a H4-es izzónál a 60/55W a 60W az a távolsági.A te esetedben (bár én ilyennel még nem találkoztam hogy mind a 2 H7-es lenne inkább az egyik H1 a másik H7 szokott lenni) az egyik a tompított ami az utat világítja tehát lefelé a másik a távolba világit magasabbra ez a távolsági(reflektor).
2011. aug. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, mert nekem ugyebár külön vannak az izzók, az egyik egy projektorosban van a másik ( távolsági ) meg ilyen tükrös-ben, ahol látni magát az izzót is a burán keresztül és amikor kivettem teljesen ugyan olyan izzó volt a kettő, csak más márkájú. Amúgy egy Angel Eyes lámpáról beszélek!
2011. aug. 24. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:

A H4-esnél a tompított fény 60 wattos, de ezen most nem érdemes kötekedni.

Egyébként pedig semmi meglepő nincs abban, hogy a két, különböző elven működő, különböző fényt adó lámpatestben ugyanolyan izzó van. Ez jó a gyárnak és a felhasználónak, mert egyfélét kell vennie, az izzó teljesítménye, foglalata adott. Viszont egyféle izzóhoz rengeteg lámpatestet lehet tervezni. A fénykévét ugyanis nem az izzó határozza meg, hanem az optikai elemek "terelik". A H7 egyszálas, 55W-os halogénizzó, ehhez lehet tervezni olyan lámpatestet, ami aszimmetrikusan terít két oldalra, tompítottat adva, lehet hozzá szimmetrikus, hosszú távfényt adó lámpatestet építeni, de mondjuk ködlámpába is használható, ahol széles, lapos , lefelé irányított kéve kell. Az izzó csak egy fényforrás, aminek a fényét sokféle módon még többféle irányba lehet terelni.

2011. aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a különbség, hogy a tompított fény sugarának felső zónája élesen határolt, felül sötét sávban fejeződik be a szem magassága alatt. Vagyis nem világít felfelé és nem vakítja a szembe jövőket. A távolsági reflektor fénye ezzel szemben teljes előre vetített fény sugár.


Tükörrel vetített6 fénykről tudok elvi vázlatot mutatni:

[link]

2013. ápr. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még több infó: [link]
2013. ápr. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még további infók a jármű fényforrásokról:

[link]

2013. ápr. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!