Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy malaguti f10 sem...

Van egy malaguti f10 sem 50ccm, és azt olvastam hogy jobb bele a 98 benzin vagy a vpower racing, eddig 95-set tettem bele. Nyugodtan tehetek bele vpowert vagy 98-at, lesz változás?

Figyelt kérdés
neten olvastam hogy jobban mennek tőle
2008. márc. 7. 07:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézz utána a gépkönyvben, hogy a motor mire van kalibrálva - ha 95-ösre, akkor nem érdemes. Ha 98-asra, akkor érzékeli a magasabb oktánszámot és jobb telsesítményt nyújt 98-assal, azonban a különféle 99-es meg százas nyálak (MOL EVO, Shell V-power, ÖMV alpesi akármi és a többi méregdrága szar) semmire se jók.
2008. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddi 95-össel szépen ment, nem csörgött, akkor tehetsz bele. A változás annyi lesz, hogy jobban fog fogyni a pénzed. Ha magasabb az oktánszám, a benzin magasabb sűrítésnél sem kezdene öngyulladásba és nagyobb előgyújtás esetén sem csörögne. Ha egyik paramétert sem változtatod, akkor olyan hatalmas nagy teljesítménybeli változás sem lesz (van némi különbség a "mezei" 95-ös és az adalékolt hiperszuper benzinek fajsúlya között, de annyitól azért nem fog megvadulni egy Malaguti). Ellenben ha van hozzá műszered, szabadidőd és kedved, kikísérletezheted, hogy a "jobb" benzinnel mennyivel nagyobb előgyújtást tudsz adni neki, illetve le lehet szedni a hengerfejből valamennyit, hogy nőjön a sűrítés. Attól már jobban fog menni (de ha egyébként nincs otthon műhely, ekkora átalakítás miatt nem éri meg elvinni).
2008. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!