Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van érezhető különbség a...

Van érezhető különbség a sima, olcsó 2T motorolajok, és a méregdrága, hiper-szuper olajok között?

Figyelt kérdés
Teljesítményben, hatásfokban, füstölésben... stb.
2011. aug. 24. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
az egyik szintetikus a másik ásványi úgy tudom a régi gépek megeszik az ásványit is
2011. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát modnjukl abban hogy ha valami jobb gépbe töltöd az olcsót az kipusztul majd szépen tőle...
2011. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az "olcsó" 2T olajnak rosszabb a kenőképessége, valamint erősebben kokszolja le az égésteret, mivel ásványolaj.

A "hiper-szuper" olajok nagy része szintetikus, de legalábbis fél-szintetikus. Ezeknek természetesen sokkal jobbak a kenési tulajdonságaik, valamint az égésteret is kevésbé "rakja be" mindenféle nem oda illő dologgal. :)

Érezni te nem biztos hogy fogod, mivel annyira nem látványos a dolog. De az biztos, hogy a jobb kenés miatt jóval kevésbé melegszik fel a motorblokk. Az tuti, hogy a jobb kenés miatt jobb a teljesítmény is, de ez nem számottevő...

Füstölni jobban füstöl az ásványolaj, mint a szintetikus... De azért mindkettőnél be kell tartani a megfelelő keverési arányt.

2011. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem van egy 2 ütemű motorom idáig az előző tulaj gagyi olajjal használta és amíg az olajtartályba volt azzal mentem de én úgy döntöttem hogy nem ezen spórolok ezért inkább 4000 ft ért megveszek 1l olajat (2t hez) lehet hülyének tartotok de én szeretem a motoromat és még szeretni is akarom vagy 10 évig amúgy nem sok különbség van
2011. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gost75 válasza:
A gagyi 2t olajjal hamar ki lehet nyírni a mocit és mindjárt nem lesz ésszerű a spórolás.Én személy szerint a "drága" Repsol moto competicion 2T olajat használom már ezer éve és ebben nem csalódtam.
2023. ápr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!