Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek nem furcsa egy...

Szerintetek nem furcsa egy alig 1000 km-t futott Kia Ceed 1,4 105 le-s benzines autónál, hogy (csak) araszoláskor a váltókar nem mindig "áll be" üres állásba?

Figyelt kérdés
Úgy értem ezt, hogy beteszem a váltókart üresbe, és amikor meg akarok bizonyosodni erről, hogy tényleg üresben van-e akkor nem kapcsolható sem 2-be, sem 3-ba annak ellenére, hogy már üresbe tettem. Tehát egyszerüen megakad. Egyébként a váltás tökéletesen müködik, minden sebességet jól vesz, és kapcsoláskor sincs reccsenés. Ugyanakkor időnként hidegindításkor nagyon rázkódik a motor, mintha egy diesel autó lenne. Mi lehet a probléma? Létezik, hogy hibás az autó vagy estleg ez Kia betegség?
2011. aug. 25. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor nem megy 2-be, 3-ba, akkor jár a motor, gurul az autó?

Hidegindításkor rövid időre szüksége lehet, amig az érzékelők "bemelegednek", normális jeleket adnak, addig lehet egyenlőtlen a járás, de csak 10-20 másodperc...

Autója is válogatja.

2011. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, akkor jár a motor és gurul közben az autó.
2011. aug. 25. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok rákérdezni, hogy jól használod-e a váltót, de annak új autónál max. kicsit akadva, később mint a vaj kell mennie..
2011. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nesze neked KIA...
2011. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, hogy jól használom a váltót. Volt már több autóm is és a jogsimat sem most szereztem, hanem már 17 éve vezetek. A második válaszadónak üzenem, hogy nem kell mindjárt lefumigálni a Kiat! Nagyon sok embernek pozitív a váleménye a Kiaval kapcsolatban.
2011. aug. 26. 02:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!