Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vegyek-e autót, amikor nem is...

Vegyek-e autót, amikor nem is tudok vezetni?

Figyelt kérdés
29 éve szereztem jogosítványt, de ezalatt egy métert sem vezettem. Most úgy adódott, hogy 3-4 millió forintot tudnék szánni egy gépkocsira. Vegyek-e gépkocsit vagy kíméljem meg a közutakat a rutintalanságommal? 54 évesen érdemes-e egyáltalán elkezdeni a rendszeres autóvezetést? Ha mégis veszek, legyen az vadonatúj (arra garancia is van), vagy inkább egy olcsóbb használtat, mert azért nem fájna annyira a szívem ha a "falábammal" összetöröm?? (Ne irigykedjen és ne gúnyolódjon senki a "megtollasodásom" miatt. Drága ára volt: Meghalt az édesapám és eladtuk a lakását, ami a szülői házunk volt és eddig még soha sem telt autóra!)
2009. ápr. 18. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először inkább menj el gyakorolni... Csak "úgy" szerintem semmiképpen ne menj ki a közutakra, azért 29 év elég sok idő.

Én inkább használtat vennék, mert az új nagyon gyorsan veszíti az értékét, és utána fájna a szíved. Ha már kigurulsz a szalonból, mínusz 1 millió.

2009. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én azt ajánlom menjen el először egy autósiskolába ott vegyen néhány vezetési órát ott kiderül menyire jó ötlet ez a vezetés 29 év sok idő ha minden rendben megy én az egy két éves autókat ajánlanám olcsóbb és szinte új
2009. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy ismerőst meg lehet kérni, hogy kicsit gyakoroljatok valahol (pl. húsvétkor egy család a Pólus Center parkolóját szemelte ki erre a célra, teljesen üres volt).
2009. ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Minek?
2009. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Például azért mert még soha sem volt. Továbbá azért, mert ma már rengeteg előnye van az autótalanságnak.

A többi hozzászólást is köszönöm. Valóban, de már a kérdés feltevésekor is gondoltam arra, hogy gyakorlati órákat kellene venni, mert - érzésem szerin - annyira sem tudnék vezetni, hogy a gépkocsit kihozzam az átadó telepről.

2009. ápr. 18. 13:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdetnek egy 4-5százezres gépet javasolok neked. Vigyél magaddal a használtautó-kereskedésbe egy megbízható autószerelő ismerőst vagy valakit, aki nagyon ért a gépjárművekhez és nézzétek át, melyik van olyan állapotban, hogy érdemes legyen megvenni. Ennyiért, félmillióból már lehet egészen jó autókat venni. Aztán az ismerősöd vigye haza az autót, egyelőre még ne te vezess, majd a saját autóddal már akkor és ott tudsz majd gyakorolni, ahol és amikor csak szeretnél, ha lesz ehhez segítséged. Meglátod, pár hét alatt belejössz, ha rendszeresen gyakorolsz valahol, ahol nincs forgalom. Aztán egy kis segítséggel ki lehet majd menni egy gyér forgalmú helyre is, majd a teljes forgalomba. Az a lényeg, hogy legyen valaki veled a kezdeti alkalmakkor, akinek nagy rutinja van és tud tanácsot adni. Ha így teszed, szerintem soktízezer forintot megspórolsz, amit egy oktatónak fizetnél ki. Biztosan találsz valakit az ismerősök között, aki szívesen segítene néhány alkalommal. Aztán ha teljesen biztonságban érzed magad, 2-3 év múlva túl lehet adni ezen az autón és a fennmaradó összegből vehetsz egy új autót is, ha ez az igényed. De én egyelőre ezt a megoldást javasolom.
2009. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel teljesen ez a jó megoldás!


És arra is gondolj, hogy a "falábaddal" nem csak a saját autódban és magadban tehetsz kárt, hanem neaggyisten olyanban aki nem is hibás! Azért nem kell megijedni mert nem olyan nagy dolog az autóvezetés, de 29 év alatt még a KRESZ is változott, tehát ha felelősségteljesen jársz el akkor előbb átnézed az egészet újból, és csak azután ülsz autóba!

2009. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!