Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes 10 éves Audi TT-t...

Érdemes 10 éves Audi TT-t vásárloni? Milyen hibái lehetnek? Alkatrészek mennyire drágák? Ill. mennyire nehéz alkatrészhez jutni? 18 éves vagyok. Első autóm lenne.

Figyelt kérdés
Ilyesmire gondoltam: [link]
2011. aug. 28. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

mivel ez nagy teljesítményű kocsinak számít, ami azt hiszem, hogy 170 LE fölöttiekre vonatkozik, ezért van rá egy elég komoly adó


amúgy szerintem nagyon vagány kocsi

2011. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Megéri szerintem ilyet venni, jó autók, csak akkor van baj, ha többen mentek, illetve mondjuk barátnőd van és mentek utazni, nagyon kicsi a csomagtér, de ha ezek nem zavarnak, akkor nagyon jó vétel. És jó, mert kevés kilométert futott példányokat könnyű kifogni az elöbb felsoroltak miatt. Az alkatrészek viszont amúgy elég drágák és kicsit ritkák is, mivel nem sok ilyen autó szaladgál az utakon.
2011. aug. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy 2 német tulaj, csak 160 ezer km-t rakott bele.
2011. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Audi ráadásul sportautó, a fenntartása nem 2 ft. A hibái meg attól is függnek, hogy az előző tulaj(ok) hogyan bántak vele. Ilyen autót csak nagyon alapos átvizsgáltatás után vennék.
2011. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

én első autónak semmiképp nem választanám.

a tanulópénz ezen drága.

nem kell feltétlenül neked okozni a hibát, hogy bajod legyen belőle. nővérembe belerohantak hátulról, ő meg elfogadta a 40.000 forintot, amit ajánlottak érte. na most ez nem fedezte a javítást, neki ez volt a tanulópénz, de ez egy kis peugeot volt, nem egy audi tt.

ráérsz szerintem még ilyen autóra.


amúgy nagyon alapos utánanézéssel lehet venni ilyet, de gyatyafelkötő-mutatvány lesz a fenntartása is.

2011. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
mennyibe kerül a fenntartása éves szinten? Elég óvatosan vezetek baleset szerintem nem lesz, legalábbis nem én okoznám. Mennyibe kerülne az egész kocsi átfestése fehérre?
2011. aug. 28. 17:56
 7/14 anonim ***** válasza:

Elég óvatosan vezetek baleset szerintem nem lesz, legalábbis nem én okoznám. << kis optimista :)


Az autó 99es, ha évi 25k km-rel számolsz, akkor is minimum 270 000van benne. A fogyasztást számolhatod 8-9literrel ( ha nem hajtod), pesten dobj rá még egy litert. Az évi 10 000kmnél ~350 000HUF(29 000/hó). Alkatrész van dögivel. nekem (igaz volvon) 4db első lengőkar szilent 20000volt, féktárcsa majd 20 000/pár, egy normálisabb ablaktörlőlapát 8000/pár. Ha nem foglalkoztak a kocsival kellőképp, és behal a turbó egy felújítás minimum 70 000, ha újat veszel az 100+. Erre a 17es felnire a 4 téligumi 140 000, és akkor a legalját vetted akciósan, ha nyári is kell rá akkor tavasszal megint ennyi. Turbós motorba illik normális olajat tenni, mondjuk 3000/liter, 5 liter biztos belemegy:)


Mivel a kocsi 12 éves, bármilyen hibája előjöhet ( a jobbik eset ha csak a kopó dolgokat kell cserélni). Vagy, ahogy előttem írták, nagyon alaposan átvizsgáltatva kell megvenni ( bár az ismeretlen előélet miatt így is nagy a szopófaktor), vagy hagyni kell ezeket a franba. Akárhogy számolod ez pénztemető, ha nics rá felesleges havi minimum 50 000red, akkor felejtős.


Másfelől első autónak nem sok kicsit egy TT? Egy ilyenben azért hamar meugrik a jobbláb, és rutintalanság esetén abból nagy baj lehet. Én nem ajánlom.

2011. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon megtetszett ez az autó. Dolgoznék is suli mellett, szóval valamennyi pénzem lenne. Az átvizsgáltatás hogy megy? Ha át szeretném festetni az autót fehér színűre, az mennyibe kerülne?
2011. aug. 28. 19:14
 9/14 anonim ***** válasza:
Audi prémium márka persze hogy drága az alkatrész hozzá nem is kicsit+ az egyéb költségek szerintem ezt 18 évesen nagyon megszívnád nem fogod tudni fenntartani.
2011. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát 18 évesen egy ilyen autót erősen meggondolnék.

Egyrészt a fenntartási költsége évente a legjobb esetben is százezres nagyságrendű, és ugye ekkor semmilyen komolyabb meghibásodás nem történik. Ezek után még tankolni sem árt bele, itt nyugodtan számolhatsz 9-10l -es átlagfogyasztással. Ezeket egy átlag diákmunkából nem nagyon lehet finanszírozni.

Másrészt 18 évesen még friss a jogsid, nem ez a legjobb tanulóautó, a rutintalanságból adódóan könnyen előfordulhat, hogy az első pontban nem a legjobb eset fog fellépni.

Harmadrészt 3 év múlva kb. ennek a felét fogja érni.

Szóval a lényeg, hogy a helyedben én egyelőre megelégednék egy olcsóbb, kisebb fogyasztású autóval, aztán ha már lesz rendes melóm meg vezetési rutinom, akkor jöhet egy ilyen vagy akár jobb kocsi.

Az átfestésnél is nyugodtan számolhatsz több százezer ft-tal és ugye ennek is vannak + adminisztrációs költségei.

2011. aug. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!